Verslas

2014.10.27 16:37

Sustabdyta prekyba Italijos bankų „Monte dei Paschi“ ir „Carige“ akcijomis

ELTA 2014.10.27 16:37

Italijos bankų „Monte dei Paschi“ ir „Carige“ bankų akcijų prekyba po staigaus akcijų kritimo sustabdyta, praneša naujienų agentūra BBC.

Italijos bankų „Monte dei Paschi“ ir „Carige“ bankų akcijų prekyba po staigaus akcijų kritimo sustabdyta, praneša naujienų agentūra BBC.

„Monte dei Paschi“ akcijos pirmadienio ankstyvojoje prekyboje atpigo 17 proc. po to, kai oficialūs streso testų rezultatai parodė, kad banko rodikliai prasčiausi.

Iš viso dvidešimt keturi Europos bankai neišlaikė jų finansų patikros, oficialiai paskelbė Europos bankininkystės institucija (EBI). Streso testai buvo skirti nustatyti, ar bankai būtų pajėgūs atremti dar vieną finansinę krizę.

EBI paskelbus rezultatus, daugumos ES bankų akcijos atpigo.

„Lloyds Banking Group“ akcijų nuvertėjo 2,3 proc., nes bankas per plauką išlaikė testus.

Atpigo visų Didžiosios Britanijos bankų – „Barclays“, RBS, HSBC, „Standard Chartered“ ir naujoko TSB – akcijos.

„Monte dei Paschi“ bankas buvo įsteigtas 1472 metais, jo pagrindinė paskirtis buvo teikti paskolas „neturtingiems, bėdų ištiktiems arba nepasiturintiems asmenims“.

Tik saujelės stipriausių bankų akcijos pabrango. Austrijos „Erste Bank“, „Raiffeisen“ ir Vokietijos „Commerzbank“ akcijos pabrango 5 proc. prekybos pradžioje, nors „Commerzbank“ akcijų vertė netrukus nukrito.

EBA patikros rezultatai pagrįsti 2013 metų duomenimis.

Visi Jungtinės Karalystės bankai testus išlaikė.

Iš 24 neišlaikiusių testų bankų dešimt bankų pastaruoju metų jau ėmėsi priemonių savo balansui gerinti.

Vis dar yra 14 bankų, kurie privalo padidinti savo kapitalą. Iš jų – keturi Italijos, du Graikijos, du Belgijos ir du Slovėnijos bankai.

ECB paskelbė galutinius 130 bankų streso testų rezultatus sekmadienį. ECB teigimu, 25 bankai testo neišlaikė, bet dvylika iš jų jau ėmėsi kapitalo didinimo priemonių.