Verslas

2015.09.08 13:45

JAV atstovas: Europos dujų rinką paveiks eksportuotojų persiskirstymas

BNS 2015.09.08 13:45

Dujų kainas Europos dujų rinkoje paveiks eksportuotojų persiskirstymas pasaulyje, teigia JAV atstovas.

Dujų kainas Europos dujų rinkoje paveiks eksportuotojų persiskirstymas pasaulyje, teigia JAV atstovas.

Pasak JAV valstybės departamento energetikos išteklių biuro specialiojo pasiuntinio Amoso J. Hochsteino, JAV skalūnų dujų eksportas nebūtinai reiškia, kad dujos bus pigesnės nei šiuo metu patiekiamos Europos dujų rinkoje, tačiau vien tai, kad JAV, buvusi viena didžiausių dujų importuotojų, tampa eksportuotoja, paveiks rinką ir kainas.

Pasak jo, į dujų kainą reikia įskaičiuoti ne tik, pavyzdžiui, Luizianoje esančios SGD tiekimo stoties kainą, bet ir transportavimo, skystinimo, išdujinimo kainą. Tačiau, anot A. J. Hochsteino, eksporto ir importo srautų persiskirstymas turės didelės įtakos kainoms.

„Manau, kad kainas rinkoje sumažins ne tiek Henry Hub kainodara, kiek rinkos dinamikos pokyčiai. Jungtinės Valstijos buvo didžiulė, net didžiausia dujų importuotoja, tačiau dabar nebėra esminė SGD pirkėja“, – pirmadienį konferencijoje „Energetinis saugumas ir dujų prekybos perspektyvos regione“ Klaipėdoje žurnalistams sakė A. J. Hochsteinas.

Anot jo, pasikeitusios apimtys privertė Europoje pakeisti dujų kainodarą.

„Kas nutiko Jungtinėse Valstijose su skalūnų dujų revoliucija – pakeitė apimtis ir privertė jas keliauti kitur pasaulyje. Ir tai sukūrė kontraktų perrašymą Europoje. Tai reiškia, kad Jungtinės Valstijos daro įtaką kainoms“, – aiškino JAV atstovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.