Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Turistų iš Rusijos mažėja ir dėl propagandos

Lietuvos kurortuose ir toliau mažėja turistų iš Rusijos. Jų stygių Druskininkų sanatorijose ir viešbučiuose kompensuoja baltarusiai, lenkai bei svečiai iš Izraelio ir Latvijos. Tačiau turtingesni rusai neatsisako Lietuvoje sutikti Naujųjų.

Lietuvos kurortuose ir toliau mažėja turistų iš Rusijos. Jų stygių Druskininkų sanatorijose ir viešbučiuose kompensuoja baltarusiai, lenkai bei svečiai iš Izraelio ir Latvijos. Tačiau turtingesni rusai neatsisako Lietuvoje sutikti Naujųjų.

Druskininkų kurorte kasmet rudenį sumažėja turistų iš užsienio, o šiemet svečių antai iš Rusijos, sulaukta dar mažiau nei tikėtasi. Skaičiuojama, kad rusų turistų srautai iš Maskvos, Sankt-Peterburgo ir Kaliningrado regionų krito beveik 17 procentų – jiems poilsis Lietuvoje pabrango mažiausiai penktadaliu.

„Pati svarbiausia – ekonominė pusė. Tai yra rublio nuvertėjimas euro atžvilgiu. Antra labai svarbi – tam tikroms Rusijos žmonių grupėms – policijai, valstybės tarnautojams – yra draudžiama važiuoti ilsėtis į užsienį. Trečia priežastis – didelę įtaką daro propaganda“, – sako Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Rimantas Palionis.

Druskininkuose kasmet apsilanko apie trečdalį milijono turistų, pusė jų – savaitgaliais atvykstantys lietuviai. Pasak verslininkų, stebima tendencija, kad į kurortą atvyksta daugiau baltarusių, latvių ir Izraelio piliečių. Užsieniečiai renkasi savaitės ar dviejų poilsį. Neabejojama, kad Rusijos turistų praradimą pajus visi.

„Rusijos turistai ir tie, kurie atvažiuoja pas mus, yra gana išprusę. Jie žino, ko nori. [...] Be abejo jie rezervuojasi iš anksto: ir prieš mėnesį ir prieš du, o naujametiniai klientai rezervuojasi metais į priekį. Jie išvažiuodami užsisako metams į priekį“, – tikina „Spa Vilnius“ generalinio direktoriaus patarėjas Valdas Trinkūnas.

Rusų turistų srautai nyksta ir Neringoje. Kaliningradiečių pamėgta Nida dabar jų sulaukia tik savaitgaliais. Dėl to esą užsidarė trys iš keturių žiemai likdavusių dirbti kavinių.

„Iš Kaliningrado srities mažai atvažiuoja žmonių, kurie atvažiuodavo kasdien papietauti, pavakarieniauti, pabūti čia, pasivaikščioti, apsipirkti. O dabar jų tikrai yra mažai. [...] Vykdavo į Klaipėdą apsipirkti didžiuosius prekybos centrus, ten irgi žymiai yra sumažėję žmonių. Taigi Nida tuščia“, – teigia kavinės „Kuršis“ administratorė Diana Starkutė-Kriukovė.

Turistų iš Rusijos mažėjimą nidiškiai sako pastebėję jau vasarą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi