Verslas

2014.10.24 16:46

Ekspertai: „Finastos“ sandorio užbaigimas – naudingas visai rinkai

BNS2014.10.24 16:46

Banko „Finasta“ grupės pardavimo sandoris bus naudingas visai finansų rinkai, teigia analitikai. Jų manymu, įgijusi naują akcininką, grupė galės greičiau įgyvendinti savo tikslus ir sutvirtinti pozicijas rinkoje. Vis dėlto investicijų bendrovės „Invalda LT“ konsorciumo pasiūlytos kainos prognozuoti nesiryžtama.

Banko „Finasta“ grupės pardavimo sandoris bus naudingas visai finansų rinkai, teigia analitikai. Jų manymu, įgijusi naują akcininką, grupė galės greičiau įgyvendinti savo tikslus ir sutvirtinti pozicijas rinkoje. Vis dėlto investicijų bendrovės „Invalda LT“ konsorciumo pasiūlytos kainos prognozuoti nesiryžtama.

„Rinkoje tai sveikintinas sprendimas. Tai („Invalda LT“ – BNS) patyrusi bendrovė, kuri rinkoje dirba nuo nepriklausomybės pradžios. Aišku, įdomu ir galbūt tam tikra prasme gerai, kad tai yra vietinė institucija, kuri daugiau domėsis tais segmentais, kurie skandinaviškiems bankams yra mažiau įdomūs. Jie turbūt užpildys tą nišą su savo produktais ir paslaugomis“, – BNS sakė Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas Stasys Kropas.

Anot jo, dabar, gavusi akcininkų užnugarį, grupė galės greičiau priimti sprendimus ir stiprinti pozicijas rinkoje.

Lietuvos verslo konfederacijos Mokesčių komisijos pirmininkas Marius Dubnikovas taip pat sutinka, kad „Finastos“ pardavimas yra teigiama žinia visai finansų rinkai.

„Tai yra labai gera žinia finansų sektoriui, nes vienas iš bankų įgaus akcininką, su kuriuo galės dirbti. Šiuo atveju kalbama apie sustiprėjusį finansų rinkų žaidėją, galbūt atsirasiančią didesnę konkurenciją, nes su nauju akcininku bankas galės veikti ryžtingiau, vykdyti savo strategijas ir uždavinius“, – BNS sakė M. Dubnikovas.

Jo teigimu, „Finastos“ grupė galėtų padidinti konkurenciją investicinės bankininkystės bei pensijų fondų srityse.

„Konkurencija gali suaktyvėti, bet ji suaktyvės, ko gero, tik labiau investicinėje veikloje, nes tradicinėje bankininkystėje bankas neturi tokio plataus tinklo ir didelės įtakos rinkoje. Investicinėje veikloje, pensijų fondų veikloje konkurencija galėtų paaštrėti ir iš to išloš ir investuotojai, ir vartotojai, ir būsimi pensininkai“, – svarstė M. Dubnikovas.

Vis dėlto ekspertai nesiryžo prognozuoti, kokia galėtų būti sandorio vertė.

„Tikrai šito negalėčiau pasakyti, nes reikia turėti bent jau skaičius, žinoti balansą. Aišku, kad tai bus reikšmingas sandoris. Manau, kad tai ne pagrindinis dalykas, kiek bus sumokėta, valstybei ilgesnėje perspektyvoje daugiau naudos bus iš operatyvaus įsijungimo į rinką“, – kalbėjo S. Kropas.

„Finastos“ rezultatai yra šokinėjantys ir sunku pasakyti, kokia dabar yra balanso situacija, tad prognozuoti neverta. Be to, pirkėjas yra kotiruojama įmonė, tai ji bet kokiu atveju atskleis tą kainą“, – teigė M. Dubnikovas.

„Snoro“ kreditorių komitetas ketvirtadienį nusprendė, kad „Finastos“ grupė bus parduota geriausią pasiūlymą pateikusiam „Invaldos LT“ ir 9 susijusių asmenų konsorciumui.

„Finastos“ grupę sudaro bankas „Finasta“, finansų maklerio įmonė „Finasta“, Lietuvoje bei Latvijoje veikiančios turto valdymo įmonės „Finasta Asset Management“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.