Naujienų srautas

Verslas2014.10.24 13:21

Prekybos centrai prašo pirkėjų po euro įvedimo būti kantriems

Artėjant euro įvedimui, prekybos centrų atstovai tvirtina, kad jie jau beveik pasiruošę šiai permainai, nors neslepia, kad sunkiausias etapas prekybininkų laukia įvedus eurą. Tuomet darbuotojams teks dirbti su dviem valiutomis vienu metu, o tai gali pailginti eiles prie kasų.

Artėjant euro įvedimui, prekybos centrų atstovai tvirtina, kad jie jau beveik pasiruošę šiai permainai, nors neslepia, kad sunkiausias etapas prekybininkų laukia įvedus eurą. Tuomet darbuotojams teks dirbti su dviem valiutomis vienu metu, o tai gali pailginti eiles prie kasų.

„Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių atstovė Giedrė Bielskytė pasirengimą eurui skirsto į du etapus. Vienas yra technologinis – kasų paruošimas, IT sistemų pakeitimas, dvigubų kainų skelbimas, o antras –darbuotojų parengimas. Esą būtent darbuotojams teks didžiausia našta, kai kitų metų pradžioje teks dirbti su dviem valiutomis vienu metu.

Savo ruožtu „Maximos“ komunikacijos vadovė Renata Saulytė atkreipė dėmesį, kad jau dabar parduotuvių darbuotojai turi dirbti didesniu krūviu negu įprastai. Esą jiems dažnai tenka klientams paaiškinti, kaip perskaičiuotos kainos, kokie yra kainų pokyčiai.

„Mūsų darbuotojams tenka sugaišti nemažai laiko aiškinant pirkėjams įvairius pokyčius, kaip bus po Naujųjų metų. Krūvis yra išaugęs ir jis dar labiau didės pirmosiomis sausio savaitėmis, kai rinkoje cirkuliuos dvi valiutos“, – LRT Radijo laidoje „Ryto garsai“ sakė R. Saulytė.

Nenorite laukti eilėje – atsiskaitykite kortele

G. Bielskytė pastebėjo, kad kartais salės darbuotojams netgi tenka klientams aiškinti, kodėl iš viso yra nurodomos dvi kainos. Iškyla nesusipratimų, kai žmonės supainioja kainas ar pasižiūri tik į vieną, bet nepasitikslina, kuria valiuta ji nurodyta.

Abi pašnekovės akcentavo, kad patys žmonės turėtų būti atidūs. Taip pat paprašė pirmosiomis Naujųjų metų dienomis būti supratingiems, nes dėl operacijų dviem valiutomis gali sulėtėti prekybos centrų darbuotojų darbas.

„Pirkėjai gali būti nepatenkinti eilėmis, todėl prašome turėti šiek tiek kantrybės ir suprasti, kad mes privalome dirbti su dviem valiutomis: priimti litus, atiduoti eurus“, – sakė G. Bielskytė.

Ji teigė, kad didžiuosiuose „Rimi“ prekybos centruose veikia kasos, kuriose galima atsiskaityti tik kortelėmis, todėl šios kasos turėtų praversti pirkėjams po sausio 1 d., norintiems atsiskaityti kortele.

Anot R. Saulytės „Maximos“ prekybos centruose tokių kasų nėra, bet pastebima tendencija, kad žmonės vis dažniau atsiskaito kortelėmis. Įvedus eurą pirkėjams tai būtų labai pravartu, nes nereikėtų laukti ir skaičiuoti, ar grąžą eurais kasininkė atidavė teisingai.

„Tikimės, kad įvedus eurą tas procentas bus dar didesnis, nes panaši situacija buvo Latvijoje ir Estijoje, kai keitėsi valiutos“, – pastebėjo R. Saulytė.

Viską suskaičiuos kompiuteriai

Jei vis dėlto norėsite prekybos centruose po Naujųjų metų atsiskaityti grynaisiais pinigais, nederėtų jaudintis. Pirkėjams tikrai neteks skaičiuoti, kiek grąžos eurais jie turėtų gauti, jei už prekes mokėjo litais. Ši informacija bus automatiškai nurodoma kvite.

Pasklido gandas, kad prekybininkai nepriims daugiau nei 50-ies vienetų monetų. Pašnekovės patikino, kad taip tikrai nebus. Iš klientų bus priimami visi atnešti pinigai – tiek banknotai, tiek kupiūros.

Nepaisant to, prekybos centrų atstovės pabrėžė, kad klientai, jei tik turės galimybę, litus į eurus turėtų išsikeisti tam skirtose vietose, o ne įvairiose parduotuvėse.

„Grynieji pinigai dar ilgai bus keičiami komerciniuose bankuose, pašto skyriuose. Jeigu norisi išsikeisti tą kupiūrą, reikia tiesiog apsidairyti aplink“, – sakė G. Bielskytė ir pridūrė, kad „Lietuvos banko“ interneto puslapyje yra žemėlapis, kuriame galima pasižiūrėti, kur bus keičiami pinigai.

Jei naudojatės prekybos centrų lojalumo programomis, kurios leidžia kaupti pinigus kortelėje už įsigytas prekes, nesiskubinkite jų išleisti. Abi pašnekovės ramino, kad nuolaidų kortelėje sukaupti pinigai niekur nepradings. Jie tiesiog bus pakeisti pagal nustatytą kursą, kaip buvo padaryta su prekių kainomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi