Verslas

2012.11.09 09:24

Alytaus regione namų savininkai rūšiuos atliekas

Alytaus regiono individualių namų savininkai nuo šiol rūšiuos atliekas – jiems nemokamai dalijami pakuočių atliekų surinkimo konteineriai.

Alytaus regiono individualių namų savininkai nuo šiol rūšiuos atliekas – jiems nemokamai dalijami pakuočių atliekų surinkimo konteineriai.

Druskininkų individualių namų savininkai šalia žalių mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių nuo šiol turės ir mėlynus 240 litrų pakuočių atliekų konteinerius stiklui, plastikui ir popieriui.

„Jeigu jos bus rūšiuojamos ir vėliau nebus suverčiamos į vieną duobę, tai iš tikrųjų tai turėjo būti padaryta ir anksčiau. Aišku, kad reikia rūšiuoti. Iki šiol nerūšiavom, nes manėm, kad į vieną duobę sueis“, – sakė Druskininkietis Sigitas Matulevičius.

„Nėra verčiama į vieną mašiną iš visų konteinerių bendrai. Viena mašina važiuoja ir renka komunalines atliekas, ir yra atskira, kuri renka tik pakuočių atliekas ir antrines žaliavas. Manom, kad vieną kartą per mėnesį bus surenkama iš mėlynųjų konteinerių ir 3 kartus iš komunalinių konteinerių“, – kalbėjo UAB „Druskininkų komunalinis ūkis“ direktorius Rytautas Jakulis.

Nei konteineriai, nei jų aptarnavimas gyventojams nekainuos.

„Konteinerių įsigijimą finansuoja gaminių ir pakuočių fondas, kurį tvarko Aplinkos ministerija. Jis formuojamas iš gamintojų ir importuotojų valstybei sumokamų mokesčių už pakuočių tvarkymą. Tam tikra prasme jie netiesiogiai finansuoja patį tvarkymą per įsigijimą pačių konteinerių“, – teigia Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas.

Kartu su konteineriais gyventojams įteikiama atmintinė, kaip rūšiuoti pakuočių atliekas. Taip tikimasi sumažinti aplinkos taršą, kad į sąvartynus patektų mažiau atliekų.

Beveik 29 tūkst. pakuočių atliekų konteinerių iki metų pabaigos bus išdalyti visiems Alytaus regiono septynių savivaldybių individualių namų savininkams.