Verslas

2014.10.23 12:42

„Tele2“ 4G ryšį telefone pasiūlys dar šiemet

Jurgita Lapienytė, 15min.lt2014.10.23 12:42

Ketvirčio „Tele2“ pajamos augo 6,3 proc. iki 142,2 mln. Lt. Bendrovės generalinis direktorius Petras Masiulis sakė, kad rezultatais yra patenkintas.

Ketvirčio „Tele2“ pajamos augo 6,3 proc. iki 142,2 mln. Lt. Bendrovės generalinis direktorius Petras Masiulis sakė, kad rezultatais yra patenkintas.

„Esame patenkinti rezultatais, manome, kad klientai lygiai taip pat yra patenkinti mūsų paslaugomis. Telekomunikacijų rinka tikrai yra nelengva rinka šiai dienai. Toje audroje „Tele2“ laivas toliau plaukia kaip suplanuota. Tai tikrai nėra lengvas pasivaikščiojimas, tai yra sunkus darbas“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė „Tele2“ generalinis direktorius P. Masiulis.

Pasak jo, pagrindinė priežastis, kodėl bendrovė dirba sėkmingai, yra didelis klientų lojalumas ir pasitikėjimas paslaugomis.

Šoktelėjo duomenų suvartojimas

Šių metų trečiąjį ketvirtį, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, bendrovės pajamos augo 6,3 proc. iki 142,2 mln. Lt.

Bendrovės ketvirčio EBITDA (pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją) išaugo net 24,3 proc. iki 53,7 mln. Lt. EBITDA marža išlieka aukšta – 38,1 proc. Praėjusių metų trečiąjį ketvirtį ji siekė 32,5 proc.

Žiūrint į metinius rezultatus, 9 mėnesių pajamos augo 0,5 proc. iki 388,3 mln. Lt. 9 mėnesių EBITDA marža išlieka maždaug tokia pati (37,4 proc. palyginti su 37,7 proc. pernai).

Metų EBITDA taip pat yra stabili (144,3 mln. Lt, palyginti su 144,4 mln. Lt pernai).

Pasak P. Masiulio, smarkiai auga išmaniųjų įrenginių pardavimai – išmanieji telefonai, kuriuos dabar vartoja apie 40 proc. klientų, ir planšetiniai kompiuteriai yra graibstomi iš „Tele2“ salonų.

Tai lemia ir duomenų  augimą. Per metus prakalbėtų minučių skaičius augo 8 proc. iki 992 mln. minučių, o duomenų suvartojimas augo net 2,4 karto – per trečiąjį ketvirtį suvartoja net 1373 mln. megabaitų duomenų.

Duomenų vartojimas

4G telefone – jau netrukus

„Tele2“ jau gali pasiūlyti 4G ryšį, tačiau iki oficialaus paslaugos pristatymo dar reikia, kad visus techninius klausimus išspręstų „Samsung“ – didžiausias rinkos dalyvis.

„Nuo „Samsungo“ priklauso, kada galėsime pasiūlyti. Tinklas yra paruoštas, laukiame tik „Samsungo“, – sakė P.Masiulis.

Pasak jo, 4G bendrovė pasiūlys dar šiemet. Jis sakė 4G laikąs ateities technologija, todėl bendrovė dabar daugiausia investuoja į 4G ryšį. Kiekvieną savaitę yra pastatoma apie 10 stočių. Iš viso jau veikia apie 150 bazinių stočių.

„Tele2“ investicijos šių metų trečiąjį ketvirtį siekė 12,7 mln. Lt, palyginti su 5,9 mln. Lt praėjusių metų trečiąjį ketvirtį.

„Strategija paprasta – 4G yra ateities technologija, tai šitoj vietoj tikrai netaupom“, – sakė P.Masiulis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt