Verslas

2014.10.23 07:52

Naktinis vizitas pas Gariūnų prekeivius: aišku, iš kur prabangūs automobiliai

DELFI.lt 2014.10.23 07:52

Praėjusios savaitės ketvirtadienio naktį mokesčių inspektoriai kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) pareigūnais aplankė 9 Gariūnų prekeivius jų darbo vietoje.

Praėjusios savaitės ketvirtadienio naktį mokesčių inspektoriai kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) pareigūnais aplankė 9 Gariūnų prekeivius jų darbo vietoje.

Šie verslininkai, kaip rodo Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) turimi oficialūs duomenys, jau dveji metai dirba nuostolingai, o bendras „minusas“ siekia beveik 350 tūkst. litų. Visi jie turės VMI išsamiai mokestinių patikrinimų metu pasiaiškinti, iš ko gyvena jų šeimos, pagrįsti nuostolius, įsigyto turto kilmę.

Kaip nurodo inspekcija, tamsusis paros metas tikrinimams pasirinktas neatsitiktinai: dienomis minėti verslininkai savo prekybos vietas uždaro tiek pirkėjams, tiek tikrintojams. Užtat naktį intensyvios prekybos vietose VMI aptiko klestintį verslą.

Prekybos vietose mokesčių specialistai kartu su FNTT pareigūnais rado įvairių prekių už daugiau nei 1 milijoną litų. Tiek didmenininkai, tiek pavieniai pirkėjai iš neva nuostolingai dirbančių verslininkų naktimis galėjo įsigyti džinsinių kelnių, striukių, megztinių ir kitų plataus vartojimo prekių.

„Net ne specialistui aišku, kad žmogus, deklaruodamas dvejus metus iš eilės nuostolingą veiklą, gaudamas neva tik keliasdešimt tūkstančių litų pajamų ir patirdamas daugiau nuostolių, bet tuo pačiu metu prekybos vietoje turintis prekių už 200 tūkstančių ir daugiau litų, mokestine prasme daro kažką ne taip“, – sako Vilniaus AVMI kontrolės departamento direktorius Marius Žemgulis, pažymėdamas, kad dėl visų šių verslininkų VMI pradėjo griežčiausias kontrolės procedūras – mokestinius patikrinimus, kurių metu bus siekiama išsiaiškinti minėtų gyventojų 5 metų tikruosius veiklos rezultatus ir galimai nuslėptus mokesčius.

Anot inspekcijos, ne vienas iš tikrintų didmenininkų važinėja prabangiais automobiliais, nekilnojamasis turtas skaičiuojamas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Mokesčių inspektoriai kartu su teisėsaugos kolegomis aiškinsis, ar jų turtas įgytas iš legalių pajamų.

Iš viso šiemet Vilniaus AVMI „Gariūnuose“ atliko beveik 190 patikrinimų. Kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais buvo atliekamos kratos bei turimų plataus vartojimo prekių inventorizacija, išimant prekių pavyzdžius ekspertizei (vertės nustatymui). Verslininkai prekiavo prekėmis iš Kinijos pagal suklastotus Lietuvos bei Latvijos įmonių dokumentus, kuriuose nurodytas mažesnis prekių kiekis ar jų vertė.