Verslas

2012.11.08 14:01

Vairavimo egzamine atsiras ekonominio važiavimo užduotys

ELTA 2012.11.08 14:01

Kiek daugiau nei po metų visiems laikantiems vairavimo egzaminą reikės pademonstruoti ir ekovairavimo įgūdžius.    

Kiek daugiau nei po metų visiems laikantiems vairavimo egzaminą reikės pademonstruoti ir ekovairavimo įgūdžius.

„2013 m. sausio pabaigoje turėtų įsigalioti EC Direktyvos 2006/126/EB II priedo pakeitimai, nustatantys, kad ekovairavimas būtų privalomai įtrauktas į vairavimo egzaminą, siekiant įgyti B kategorijos vairavimo pažymėjimą. Šios Direktyvos įgyvendinimui valstybės narės turės tik vienerius metus – iki 2013 m. gruodžio 31 d. Todėl pasitelkiant partnerius ir kompetentingus specialistus iš atsakingų valstybės institucijų, jau artimiausiu metu bus sudaryta darbo grupė, kurios tikslas – padėti pakeisti esamą vairuotojų rengimo tvarką ir kai kuriuos nacionalinius teisės aktus, kad konkretūs ekovairavimo reikalavimai būtų sklandžiai integruoti į pradedančiųjų vairuotojų paruošimą bei egzaminavimo procesą“, – teigė UAB „COWI Lietuva“ Energetikos skyriaus vadovė Inga Valuntienė.

Pasak VĮ „Regitra“ generalinio direktoriaus pavaduotojo Sauliaus Šumino, vairuotojų mokymo programoje jau senokai yra įrašyta, jog būsimi vairuotojai turi būti mokomi ekologiško vairavimo, tačiau realiai tai nevyksta.

„Viena iš priežasčių yra žinių stoka ir netinkamas vairavimo instruktorių požiūris į ekologišką vairavimą. Tam, kad įvyktų kokie nors pokyčiai, reikia valios ir ryžto. Mes, kaip būsimus vairuotojus egzaminuojanti institucija, jau artimiausiu metu galime pradėti vertinti ekologiško vairavimo žinias ir įgūdžius, tačiau kyla abejonių, ar galime vertinti tai, ko nemokoma?“, – sakė jis.