Verslas

2015.02.12 21:38

Europos Komisija: Baltijos šalys išlieka sparčiausiai augančiomis ES ekonomikomis

Eglė Merkytė, LRT Televizijos laida „Šiandien“, LRT.lt2015.02.12 21:38

Europos Komisija prognozuoja, kad kitąmet Lietuvos ekonomika augs ne taip sparčiai, kaip spėta pavasarį, tačiau tikimasi didesnio šių metų mūsų šalies ūkio augimo.

Europos Komisija prognozuoja, kad kitąmet Lietuvos ekonomika augs ne taip sparčiai, kaip spėta pavasarį, tačiau tikimasi didesnio šių metų mūsų šalies ūkio augimo.

Komisija nuo 3,5 iki 3,1 proc. sumažino kitų metų augimo prognozę Lietuvai – ji tik nežymiai keisis palyginti su šiais metais, praneša LRT televizijos laida „Šiandien“. Skaičiai beveik sutampa su Finansų ministerijos numatytomis Lietuvos ūkio augimo prognozėmis. Lietuvos ūkį kitąmet labiausiai skatins vidaus paklausa. Briuselis prognozuoja, kad 2013-aisiais Europos Sąjungoje labiausiai kils Latvijos ūkis, toliau rikiuojasi Lietuva ir Estija – jos išskiriamos iš visų 27-ių valstybių.

„Baltijos šalys – Estija, Latvija ir Lietuva – atsigavo po gilaus gamybinio pajėgumų kritimo 2008–2009 metais ir dabar yra sparčiausiai augančios Europos Sąjungos ekonomikos. Latvijos pavyzdys rodo, kad reformų vykdymas gali atnešti didelės naudos – Latvijai sausį nutraukta speciali pagalbos programa. Visose trijose šalyse numatomas staigus nedarbo kritimas, skaičiuojame, kad nedarbas 2014-aisiais sumažės maždaug septyniais procentiniais punktais, palyginti su piko metais“, – kalbėjo už ekonomiką atsakingas Europos Komisijos narys Olli Rehnas.

Tikimasi, kad nedarbas kitąmet Lietuvoje turėtų mažėti šiek tiek daugiau vienu procentiniu punktu, nežymiai kris ir infliacija. Tačiau visai Europos Sąjungai prognozės liūdnos – jos ūkis augs 0,4 procento, nors pavasarį tikėtasi gerokai didesnio kilimo. Didžiosios ekonomikos – Vokietija, Prancūzija, Olandija – tik nežymiai judės iš recesijos. Euro zonos regioną labiausiai į dugną traukia neigiamos prognozės Graikijai, Kiprui ir Slovėnijai.