Verslas

2015.09.08 13:45

Prezidentės patarėja: euras neleis Lietuvos išplėšti iš Europos grasinimais

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuvos prisijungimas prie euro yra dalis šalies geopolitikos, teigia prezidentės patarėja.

Lietuvos prisijungimas prie euro yra dalis šalies geopolitikos, teigia prezidentės patarėja.

„Euro įsivedimas ir dalyvavimas tokioje euro grupėje ir euro grupės susitikimuose, sakyčiau, yra dalis mūsų geopolitikos. Būsime arčiau Europos centro, būsime toje Europos dalyje, iš kurios Lietuvos jau nebus galima išplėšti vien grasinimais ir gąsdinimais“, – interviu „Žinių radijui“ sakė prezidentės vyriausioji patarėja teisės klausimais Jovita Neliupšienė.

Jos teigimu, dalyvavimas euro zonoje rodo stiprėjančią šalies kiekybinę ir kokybinę integraciją į Europos Sąjungą. Svarbu, kad Lietuva dalyvaus priimant sprendimus, o ne tik juos įgyvendinant.

„Mūsų dalyvavimas euro zonoje iš principo rodo stiprėjančią mūsų kiekybinę ir kokybinę integraciją Europos Sąjungoje. Na ir mes patenkame į konkurencingiausių ir svarbiausius sprendimus Europos Sąjungoje priimančių šalių grupę (...) Mūsų pasirengimas euro zonai buvo palankiai įvertintas ir tarptautinės bendruomenės, ir tarptautinių reitingų agentūrų. Tai daro įtaką ir mūsų ekonomikos, ir mūsų verslo skolinimosi galimybėms – turime vieną aukščiausių savo istorijoje reitingų. Kita vertus, svarbu, kad atlikome savo namų darbus“, – sakė J. Neliupšienė.

Prezidentė D. Grybauskaitė šią savaitę dalyvaus Europos Vadovų tarybos bei Euro grupės posėdžiuose.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.