Naujienų srautas

Verslas2012.11.08 11:38

Sniego arenoje vasarą mėgėjus pakeičia profesionalai

Druskininkų žiemos pramogų kompleksas, vasarą nesulaukęs mėgėjų slidinėti, ėmėsi kitų priemonių arenai užpildyti. Norintieji pramogauti Druskininkuose gerina ir miesto viešbučių padėtį. 

Druskininkų žiemos pramogų kompleksas, vasarą nesulaukęs mėgėjų slidinėti, ėmėsi kitų priemonių arenai užpildyti. Norintieji pramogauti Druskininkuose gerina ir miesto viešbučių padėtį.

Uždaros slidinėjimo trasos Druskininkuose per metus sulaukė daugiau nei pusę milijono lankytojų. Bet vasarą, pasak sniego areną administruojančios bendrovės, noro slidinėti čia nerodo nei Lietuvos, nei užsienio žiemos pramogų mėgėjai.

Nors nusileisti 460 metrų trasa vasarą pigiau nei žiemos sezonu.

Kad arena nestovėtų apytuštė, birželį treniruotes čia pradeda profesionalių slidininkų komandos iš Norvegijos, Švedijos, Prancūzijos, taip pat ir iš kitų žemynų. Trasas jau išbandė ir Lietuvos lygumų slidininkai.

„Šiemet pas mus jau apsilankė sportininkai iš visos Europos, Pietų Amerikos. Turime užsakymų ir kitos vasaros sezonui. Tą laiką, kai nėra klientų slidininkų mėgėjų, tikimės užpildyti profesionalais“, – sakė įmonės „Stamita“ generalinis direktorius Andrius Stasiukynas.

Anot verslininkų, statant sniego areną, skaičiuota, kad per metus joje apsilankys apie 300 tūksta. Žmonių. Bet per sezoną užplūdus beveik dvigubai daugiau, prie keltuvo kasdien išsirikiuodavo eilės, trūko inventoriaus. Dabar šių problemų esą jau nebėra.

„Pirmą kartą pas jus, mums labai patiko. Mes iš Kaliningrado. Svarbiausia, kad čia galima slidinėti ir vasarą, o Zakopanėje – tik žiemą. Paslaugos kaina mums nėra svarbi“, – teigė kalbintas slidininkas.

Žiemos pramogų mėgėjų srautas savaitgaliais beveik užpildo ir Druskininkų viešbučius. Todėl žadama dar daugiau paslaugų.

„Atsiranda žymiai daugiau automobilių,  atvykstančių su slidėmis, nes visi ruošiasi vykti į kalnus ir prieš vykstant į kalnus atvyksta pas mus. Užimtumas sanatorijų, SPA centrų ir anksčiau buvo gerokai geresnis negu viešbučių. Viešbučių užimtumas buvo šiek tiek problematiškas“, – tvirtino Druskininkų vicemerė Kristina Miškinienė.

„Norime, kad atsirastų ledo čiuožykla, kuri galėtų veikti dar prie pliusinės temperatūros. Ji būtų didelio išmatavimo, įrengta atvirame lauke. Galimybės tam yra. Yra dviračių takai. Netgi dviračių tako, kuris veda link trasų, vienoje pusėje sniegą valome, kitą paliekame slidininkams, kad jie galėtų ir turėtų trasą čiuožti“, – kalbėjo Druskininkų savivaldybės administracijos direktorius Linas Urmanavičius.

Prasidėjus tikrai žiemai, prie sniego arenos planuojama atidaryti dvi lauko trasas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi