Verslas

2014.10.21 09:17

Briuselyje vyks derybos dėl „Gazprom`o“ dujų teikimo Kijevui

Saulius Masalskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.10.21 09:17

Antradienį Briuselyje įvyks Rusijos ir Ukrainos energetikos ministrų susitikimas, kuriame bus dar kartą bandoma susitarti dėl „Gazprom`o“ dujų teikimo Kijevui šią žiemą.

Antradienį Briuselyje įvyks Rusijos ir Ukrainos energetikos ministrų susitikimas, kuriame bus dar kartą bandoma susitarti dėl „Gazprom`o“ dujų teikimo Kijevui šią žiemą.

Po praeitą savaitgalį Milane įvykusių Vladimiro Putino ir Petro Porošenkos derybų atsirado vilčių, kad būtinai Kijevui reikalingų rusų dujų tiekimas bus atnaujintas. Abu prezidentai pasakė, kad susitarė dėl kainos – 385 doleriai už 1000 kubinių metrų. Bet neaiškumų, kaip ir kada ukrainiečiai padengs 3 milijardus dolerių viršijančias skolas ir kaip mokės už būsimą tiekimą, išlieka, o tai sukėlė abejonių ir dėl šio susitarimo.

Rusai reikalauja išankstinio apmokėjimo ir jie žino, kad tam Kijevui trūksta mažiausiai pusantro milijardo dolerių. Ukraina tikisi Vakarų šalių paramos, bet jos norėtų pirma pamatyti rimtas pačios Ukrainos dujų ūkio reformas.

„Mūsų visų interesas rasti šio dujų ginčo sprendimą. Jau žengėme vieną žingsnį pirmyn. Dabar reikia rasti tarpinį finansavimą. Manau, jau įveikėme nemažą šio proceso dalį. Bet dar nepasiekėme galutinio tikslo ir dabar, artimiausiomis dienomis, toliau apie tai kalbėsimės – komisaras, ukrainiečiai ir rusai. Jei bus įmanoma, Europos Sąjunga neprieštarus sprendimams, bet reikia daugiau aiškumo. Nors dabar reikalai atrodo prasčiau nei po diskusijų penktadienį“, – sako Vokietijos federalinė kanclerė Angela Merkel.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.