Verslas

2014.10.20 15:27

„Tvarkiečiai“ ir „darbiečiai“ nepritaria siūlymui atsisakyti PVM lengvatos šildymui

ELTA2014.10.20 15:27

Valdančiosios koalicijos partneriai „tvarkiečiai“ ir „darbiečiai“ nepritaria siūlymui nuo kitų metų atsisakyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos šildymui.

Valdančiosios koalicijos partneriai „tvarkiečiai“ ir „darbiečiai“ nepritaria siūlymui nuo kitų metų atsisakyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos šildymui.

Tai po pirmadienį vykusio valdančiosios koalicijos Politinės tarybos posėdžio sakė partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas europarlamentaras Rolandas Paksas ir „darbiečių“ lyderė Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

Pasak R. Pakso, diskusijos šiuo klausimu bus dar tęsiamos pirmadienį išplėstiniame koalicijos posėdyje.

„Kaip matote – karštos diskusijos, karštos šnekos ir pratęsimas tų šnekų – šiandien 17 val. išplėstiniame koalicijos posėdyje. Ieškome sprendimų, ieškome variantų, kad šilumos kaina kitą sezoną nedidėtų“, – žurnalistams sakė R. Paksas.

Dėstydamas „tvarkiečių“ poziciją R. Paksas sakė, kad nereikėtų PVM lengvatos šildymui atsisakyti nuo sausio 1 d. Jo nuomone, tai svarstytina bent jau nuo kitų metų liepos 1-osios.

„Bet į tai turi įsijungti ir Finansų ministerija, srautai susibalansuoti: kam, kur, kas, kaip, kada. Norime matyti skaičius“, – sakė politikas.

Pritarimo dėl siūlymo nuo sausio 1 d. naikinti PVM lengvatą šildymui nedeklaruoja ir Darbo partija.

„Mūsų partijos valdymo organuose taip pat buvo apsvarstyta, ir frakcijoje svarstyta, ir yra priimtas sprendimas, kad kol mes matome pagal skaičiavimus, kad kai kuriose savivaldybėse kainos kyla atsisakant lengvatos, tol tikrai mes nesutiksime su PVM lengvatos naikinimu“, – žurnalistams sakė L. Graužinienė.

Pasak jos, šiandien buvo pristatytas naujas kompensavimo mechanizmas, bet į jį reikia įsigilinti, išstudijuoti, pasižiūrėti konkrečiai kiekvieną savivaldybę.

„Bet tokio principinio pritarimo nuo sausio 1 d. atsisakyti PVM lengvatos šildymui tikrai nėra, nebent bus pateikti skaičiavimai, kad tikrai ta kaina nedidėja“,– sakė L. Graužinienė.

Kaip primena ELTA, Vyriausybė nuo kitų metų siūlo naikinti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą centralizuotai tiekiamam šildymui. Tokiam sprendimui jau yra pritarusi Socialdemokratų partija.

Šios partijos pirmininkas, premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad socialdemokratai siekė, kad šalyje būtų daugiau socialinio teisingumo.

„Galiu pasakyti, kaip Ministras Pirmininkas, aš didelių problemų nematau, mes norėjome kaip socialdemokratai daugiau socialinio teisingumo Lietuvoje. Atsisakant PVM lengvatos planavome, kad būtų galima kompensuoti ta pačia pinigine dydžio suma maždaug 190 milijonų litų, tai reiškia, toms šeimoms, kurios gauna mažesnes pajamas, ir tam yra atlikti paskaičiavimai. Pavyzdžiui, aš, kuris gyvenu daugiabučiame name, galėčiau mokėti visą PVM 21 proc. Tai reiškia, kad pagal socialinį teisingumą tie turtingesnieji mokėtų truputį daugiau ir tas daugiau tikrai nebūtų ženklus“, – žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Pasak jo, apie PVM lengvatą buvo kalbama, bet nebuvo kalbama, kad žmonėms bus kompensuojama.

A. Butkevičius pridūrė, kad kompensavimo mechanizmas jau yra patvirtintas Vyriausybės posėdyje.

Nuo kitų metų kompensacijų būsto šildymui ir vandeniui skirstymas perduodamas savivaldybėms, kurios turės teisę remti platesnį gyventojų ratą.

Vyriausybei pirmadienį pritarus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtoms Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo ir Vietos savivaldos įstatymo pataisoms, formulė, pagal kurią skaičiuojama, ar šeima (vienas gyvenantis asmuo) turi teisę į šildymo kompensaciją, taps lankstesnė.

Vyriausybė kitų metų biudžete numatė papildomus 41 mln. litų kompensacijoms už šildymą. Iš viso kaip kompensacijos gyventojams bus išmokėta 168 mln. litų.

„Jeigu naikinti PVM lengvatą bus atsisakyta politiškai, mes finansiniu požiūriu nieko neprarandame, nes iš PVM lengvatos taikymo biudžetas netenka maždaug 193 milijonų litų“, – pastebėjo A. Butkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt