Verslas

2014.10.20 14:48

Nesutariant dėl lengvatos šildymui, A. Butkevičius pateikė savo pavyzdį

Socialdemokratai, Darbo partija bei partija „Tvarka ir teisingumas“ nepasiekė galutinio sutarimo dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) naikinimo centralizuotam šildymui.

Socialdemokratai, Darbo partija bei partija „Tvarka ir teisingumas“ nepasiekė galutinio sutarimo dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) naikinimo centralizuotam šildymui.

Darbo partija su „Tvarka ir teisingumu“ norėtų kad lengvata būtų naikinama nuo liepos mėnesio, socialdemokratai siūlo tai daryti nuo sausio.

Nepasiekus sutarimo pirmadienį vakare numatomas išplėstinis koalicijos posėdis, kuriame dalyvaus ir partijų frakcijų Seime nariai.

„Tvarkos ir teisingumo“ pozicija, kad nereikėtų lengvatos atsisakyti nuo sausio 1 dienos. Bent jau nuo liepos 1 dienos, bet dėl to turi įsijungti Finansų ministerija, susibalansuoti visi srautai, norime matyti skaičius“, – sakė „tvarkiečių“ lyderis Rolandas Paksas.

„Mūsų partijos valdymo organuose, taip pat frakcijoje, buvo svarstyta ir priimtas sprendimas, kad tol, kol pagal skaičiavimus matome, jog kai kuriose savivaldybėse kainos kyla atsisakant lengvatos, tol mes nesutiksime su PVM lengvatos naikinimu. Šiandien buvo pristatytas naujas kompensavimo mechanizmas, bet mes dar turime įsigilinti, išstudijuoti ir pažiūrėti konkrečiai kiekvieną savivaldybę“, – sakė Darbo partijos pirmininkė Loreta Graužinienė.

Remiantis viešai aptariamais valdančiųjų duomenimis, šildymo kainos atsisakius lengvatos brangtų apie 15-oje savivaldybių: ten, kur šiluma 100 proc. gaminama iš biokuro. Šildymo kainos padidėjimas tose savivaldybėse siektų 2-10 proc.

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad turtingesni žmonės arba jis pats asmeniškai galėtų mokėti viso tarifo PVM. Tai esą yra teisinga.

„Buvo kalbama, kad jeigu naikinama PVM lengvata, tada bus sukurtas mechanizmas, kaip kompensuoti žmonėms, kurių pajamos mažos ar santykinai vidutinės. Aš, kaip ministras pirmininkas didelių problemų nematau, mes, kaip socialdemokratai, norėjome didesnio socialinio teisingumo Lietuvoje atsisakant PVM lengvatos, kad būtų galima kompensuoti ta pačia suma – maždaug 190 mln. litų – toms šeimoms, kurios gauna mažesnes pajamas. Bet, pavyzdžiui, aš gyvenu daugiabučiame name, galėčiau mokėti visą 21 proc. PVM. Pagal socialinį teisingumą turtingesnieji mokėtų truputį daugiau, bet tas daugiau nebūtų daug“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

DELFI primena, kad iki šių metų pabaigos centralizuotam šildymui galioja 9 proc. PVM, o standartinis tarifas yra 21 procentas.

Skaičiuojama, kad panaikinus PVM lengvatas į biudžetą papildomai patektų apie 200 mln. litų, tačiau išplėtus kompensacijas gaunančių žmonių ratą paaugtų ir kompensacijoms skiriamų lėšų dalis.