Verslas

2014.10.20 14:51

Šilumininkams dujų permoką išdalys per dvejus metus

ELTA 2014.10.20 14:51

Gamtinių dujų importo kainų skirtumas nebuitiniams vartotojams bus kompensuotas per dvejus metus, pradedant nuo kitų metų.

Gamtinių dujų importo kainų skirtumas nebuitiniams vartotojams bus kompensuotas per dvejus metus, pradedant nuo kitų metų.

„Vyriausybė patvirtino principą, kad kainos korekciją reikia išdėlioti per ateinančius dvejus metus. Toks sprendimas priimtas kaip naudingiausias mūsų vartotojams“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žiniasklaidai sakė energetikos ministras Rokas Masiulis.

Anot jo, sprendimas gautą nuolaidą už dujas išdėlioti per keletą metų yra išmintingiausias, nežinant, kaip ateityje gali keistis dujų kainos ir kitos aplinkybės.

Įmonėms skirta kompensacija už dujas bus įskaičiuojama į būsimą šilumos kainą, tačiau kaip pinigai bus išdalyti konkretiems šilumos gamintojams, kol kas nežinoma – tai numatančią tvarką artimiausiu metu turės parengti AB „Lietuvos dujos“.

AB „Lietuvos dujos“ nuo 2013 m. sausio 1 d. iš „Gazprom“ yra gavusi 20,95 proc. gamtinių dujų importo kainos nuolaidą, tačiau „Lietuvos dujos“ nebuitiniams vartotojams tiekiamų gamtinių dujų kainą sumažino tik už laikotarpį nuo 2014 m. gegužės 1 d.