Verslas

2014.10.19 10:46

P. Porošenka patvirtino: susitarta su Rusija dėl dujų kainų šią žiemą

BNS2014.10.19 10:46

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka patvirtino, kad su Rusija buvo pasiektas susitarimas dėl laikinos kainos už dujas ateinančiais žiemos mėnesiais.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka patvirtino, kad su Rusija buvo pasiektas susitarimas dėl laikinos kainos už dujas ateinančiais žiemos mėnesiais.

P. Porošenka sakė, kad susitarimas buvo pasiektas per penktadienį Milane įvykusias derybas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, ir išreiškė viltį, kad tai užbaigs abiejų šalių ginčą dėl dujų.

„Remdamasis konsultacijomis galiu pasakyti, kad Ukraina turės dujų, turės šildymą“, – sakė P. Porošenka interviu, kurį šeštadienį vakare parodė Ukrainos televizija.

„Gazprom“ birželio mėnesį nutraukė tiekimą Ukrainai – po to, kai Kijevas užginčijo Maskvos padidintas kainas.

Tačiau šį šeštadienį P. Porošenka sakė, kad abi šalys dabar susitarė dėl kainos ir kad Rusija priėmė Ukrainos poziciją.

Sutarta kaina bus 385 doleriai (300 eurų) už 1 000 kubinių metrų, sakė P. Porošenka. Kaina bus mažesnė nei dabartiniai 485 doleriai.

P. Porošenka penktadienį Milane per 10 valandų laikotarpį buvo tris kartus susitikęs su V. Putinu: du kartus dalyvaujant įvairiems ES lyderiams ir galiausiai akis į akį. Tai buvo pirmas privatus jų susitikimas nuo rugpjūčio pabaigos.

Po susitikimo P. Porošenka išreiškė viltį, kad susitarimas gali būti sudarytas per jau numatytas antradienio derybas Briuselyje arba dar prieš jas.

„Iki spalio 21-osios tikimės rasti sprendimą energetikos klausimui“, – sakė jis.

V. Putinas taip pat užsiminė, kad susitarimas jau arti, ir sakė, kad buvo pažangos ir „sutarimo dėl dujų tiekimo atnaujinimo, bent jau žiemos periodu, sąlygų“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt