Verslas

2015.02.12 21:36

Rusija nuo spalio 21 dienos uždraus jautienos subproduktų importą iš ES

BNS 2015.02.12 21:36

Rusija paskelbė nuo spalio 21 dienos nebeimportuosianti jautienos subproduktų iš Europos Sąjungos (ES) šalių.

Rusija paskelbė nuo spalio 21 dienos nebeimportuosianti jautienos subproduktų iš Europos Sąjungos (ES) šalių.

„Nuo spalio 21 dienos įvedame apribojimą jautienos subproduktų, nuopjovų ir kitokios produkcijos, kuriai netaikomas rugpjūtį įvestas draudimas, įvežimui į šalį“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos („Rosselchoznadzor“) vadovas Sergejus Dankvertas.

Pasak jo, šie suvaržymai įvedami dėl to, kad pastaruoju metu importuojamuose produktuose buvo aptinkama kenksmingų medžiagų ir antibiotikų.

S.Dankvertas sakė, kad per pastaruosius du mėnesius užfiksuota 17 atvejų, kai jautienos subproduktuose, įvežtuose iš šešių ES šalių, rasta kenksmingų medžiagų ir antibiotikų.

Pareigūnas teigė, kad konsultacijos telefonų su Europos specialistais pageidaujamų rezultatų nedavė.

„Negavome įtikinamų atsakymų į mūsų klausimus ir paaiškinimų dėl kenksmingų medžiagų, rastų įvežamuose produktuose“, – sakė jis.

S.Dankvertas pažymėjo, kad tokie atvejai itin pavojingi dėl suintensyvėjusios mėsos, daugiausiai kiaulienos, kontrabandos iš ES.

Pareigūnas sakė, kad jo tarnyba pastaruoju metu užkirto kelią neteisėtai įvežti į Rusiją 7,5 tūkst. tonų kiaulienos per Vokietijos, Lietuvos ir galbūt taip pat per Latvijos, Baltarusijos bei Kazachstano teritoriją.

„Neturime pagrindo pasitikėti garantijomis, kurias mums suteikia Europos Komisija, todėl nuo spalio 21 dienos taip pat įvedamas draudimas produktams, kuriems anksčiau nebuvo taikomas maisto produktų embargas“, – pridūrė S.Dankvertas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.