Verslas

2014.10.18 15:49

Kelionė po Australiją baigėsi nauju verslu

Lietuvišką internetinę erdvę vienas po kito pildo projektai, leidžiantys keistis prekėmis, paslaugomis ar jas nuomotis be tiesioginio verslo pagalbos. Nuo spalio pradžios pradėjo veikti dar viena nauja platforma, kuri, įkūrėjo teigimu, užpildys iki šiol Lietuvoje buvusią laisvalaikio sektoriaus spragą.

Lietuvišką internetinę erdvę vienas po kito pildo projektai, leidžiantys keistis prekėmis, paslaugomis ar jas nuomotis be tiesioginio verslo pagalbos. Nuo spalio pradžios pradėjo veikti dar viena nauja platforma, kuri, įkūrėjo teigimu, užpildys iki šiol Lietuvoje buvusią laisvalaikio sektoriaus spragą.

Su žmona po Australiją keliavęs vilnietis į Lietuvą sugrįžo su nauja idėja. Dabar kasdien po pagrindinio darbo Alvydas Aleknavičius praleidžia iki šešių valandų prie naujai užgimusio projekto.

„Keliaujame daug, stengiamės aplankomuose miestuose būtinai sudalyvauti kultūros renginiuose. Labai dažnai bilietai į renginius įsigydavome iš žmonių, nebegalinčių dalyvauti juose“, – pasakojo vilnietis.

Pasak A. Aleknavičiaus, tokius bilietus pora įsigydavo per specialius internetinius portalus, kuriuose prekiaujama bilietais ne iš oficialių platintojų, bet iš antrų rankų. Kadangi Lietuvoje tokios galimybės pats auditoriumi dirbantis vyras nematė, sugrįžęs į namus po kelionės Australijoje, jis nusprendė sukurti tokį tinklalapį pinigų prarasti nenorintiems, bet bilietus į įvairius renginius įsigijusiems gyventojams.

Pašnekovo teigimu, tokie internetiniai portalai gana populiarūs užsienio šalyse. Pačiam vilniečiui atostogaujant užsienyje tokiu būdu teko pirkti bilietus į komikų pasirodymus, beisbolo rungtynes, muzikos koncertus.

„Kadangi patys turėjome bilietus į po pusmečio vykstantį koncertą ir žinojome, kad nebegalėsime jame sudalyvauti, pradėjome svarstyti, kaip juos greitai, patogiai ir saugiau parduoti labai neįkyrint draugams su prašymais pareklamuoti parduodamus bilietus socialiniuose tinkluose“, – kaip kilo mintis Lietuvoje sukurti stickets.lt puslapį, teigė A. Aleknavičius.

Apie idėją sukurti internetinį puslapį antrinei bilietų pardavimo rinkai vyras su žmona pradėjo kalbėti dar 2013 m., tačiau jų kūrinys internete pasirodė tik šių metų spalio pradžioje.

„Didelė paskata imtis projekto buvo tai, kad svarstymo metu mūsų aplinkoje pasitaikydavo atvejų, kai draugai nusiperka bilietą, tačiau vėliau renginyje sudalyvauti negali, o mūsų turimų bilietų pardavimų siūlymai socialiniuose tinkluose labiau priminė visų nelabai mėgstamą „spam'ą“, – kalbėjo entuziastas.

Vilniečio sukurtame internetiniame puslapyje bilietus pardavusius asmenis pinigai pasiekia tik po kelių dienų, pardavus bilietą.

„Uždelsimo laikas skirtas pirkėjams susitikrinti, ar gautas bilietas atitinka tai, kas buvo deklaruota parduodant ir ar nekyla kitų įtarimų dėl bilietų galiojimo“, – teigė pašnekovas.

A. Aleknavičius teigė, kad pačiam nepavyko rasti panašių projektų Rytų Europoje, todėl ateityje tokią paslaugą galvoja pasiūlyti ir Latvijos, Estijos, Lenkijos, galbūt Skandinavijos gyventojams.

Primename, kad šiuo metu sėkmingai veikia ir daugiau į antrinę prekybos ir paslaugų rinką tarp fizinių asmenų orientuotų projektų. Senus drabužius parduoti ar įsigyti kviečia vinted.lt. Skirtingos paskirties daiktus kviečia nuomoti startuolis dalinuosi.lt, kuris yra gavęs investicijas iš Ilja Laurso.