Verslas

2019.03.08 09:33

Vasarį prekių ir paslaugų kainos beveik nekito

ELTA 2019.03.08 09:33

Vasario mėnesį, palyginti su sausiu, vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,1 proc. Daugiausia tam įtakos turėjo daržovių, bankų teikiamų paslaugų, atostogų išvykų kainų padidėjimas bei avalynės, pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, spirituotų gėrimų kainų sumažėjimas.

Kaip skelbia Statistikos departamentas, vartojimo prekių kainos per mėnesį sumažėjo 0,1 proc., o paslaugų – padidėjo 0,6 proc. Tuo metu valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,2 proc., o rinkos kainos padidėjo 0,2 proc.

Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos padidėjo 0,6 proc. Labiausiai kito kai kurių šviežių vaisių ir daržovių kainos: ypač pabrango vėlyvieji baltagūžiai kopūstai, gūžinės salotos, vėlyvosios bulvės, ilgavaisiai agurkai, bet atpigo apelsinai, žiediniai kopūstai, vynuogės, citrinos.

Poilsio ir kultūros prekės ir paslaugos pabrango 0,8 proc., tam daugiausia įtakos turėjo atostogų išvykų kainų padidėjimas. Dėl nuolaidų drabužių ir avalynės kainos per mėnesį sumažėjo 2 proc. Kiti aprangos gaminiai ir reikmenys atpigo 6,4 proc., avalynė – 6,1 proc.

Statistikos departamento duomenimis, vasario metinė (šių metų vasarį, palyginti su praėjusių metų vasariu) infliacija sudarė 2,1 proc.

Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo daržovių, elektros energijos, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto, tabako gaminių, šilumos energijos kainų padidėjimas bei degalų ir tepalų, vaisių, drabužių, avalynės kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 1,2 proc., paslaugų – 4,4 proc. Tuo metu Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos kainos per metus padidėjo 4,8 proc., o rinkos – 1,6 proc.

Vasarį vidutinė metinė infliacija sudarė 2,4 proc. Nuo praėjusių metų balandžio stebima vidutinės metinės infliacijos mažėjimo tendencija.