Verslas

2012.11.06 14:06

Prasilenkiantys laivai Klaipėdos uoste nebebus retenybė

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba2012.11.06 14:06

Klaipėdos uostas planuoja, kad vasarą dideli laivai jame galės plaukti dviem kryptimis. Tikimasi, kad įvedus dvipusį eismą, uostas taps patrauklesnis krovinių vežėjams. 

Klaipėdos uostas planuoja, kad vasarą dideli laivai jame galės plaukti dviem kryptimis. Tikimasi, kad įvedus dvipusį eismą, uostas taps patrauklesnis krovinių vežėjams, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

Pamatyti prasilenkiančius laivus Klaipėdos uoste – didelė retenybė. Saugiai prasilenkti dabar gali tik nedideli laivai.

„Dabar, jeigu plaukia keltas, leidžiame mažesnį laivelį, bet iki 100 metrų, kad saugiai prasilenktų. Tačiau žiūrime į ateitį – laivai didėja, uostas turi dirbti efektyviau, laivai turi mažiau stovėti“, –  teigė Klaipėdos jūrų uosto kapitonas Adomas Alekna.

Neretai, kol iš uosto išplauks didesnis laivas, kitas laiką gaišta laukdamas atviroje jūroje. Ir atvirkščiai. Uosto akvatoriją išgilinus iki 14,5 metro, o išplatinus iki pusantro šimto metrų ir didesni laivai galės saugiai prasilenkti. Darbus rangovas, tikimasi, baigs iki kitų metų pavasario. Jau iškasta daugiau kaip 3 mln. kubinių metrų grunto. Liko dar beveik 2 milijonai.

Kaip valdyti dvipusį eismą uosto viduje prasilenkiant dviem dideliems laivams, specialiu treniruokliu locmanai treniruojasi aukštojoje jūreivystės mokykloje. 

Prasilenkti laivai galės ne visoje akvatorijoje, bet tam tikrose vietose. Ir tik leidus uosto kapitonui. Tikimasi, kad įvedus dvipusį eismą, uostas sulauks daugiau klientų.

„Tada kiekvienas būtų suinteresuotas per Klaipėdos uostą vežti krovinius žinodamas, kad čia nebus ilgai užgaištama“, – sako Klaipėdos jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas.

Dvipusis eismas Klaipėdos uoste numatomas tryliktų metų vasarą. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt