Verslas

2015.02.12 21:36

Seimas žengė pirmą žingsnį ratifikuojant ES fiskalinės drausmės sutartį

ELTA2015.02.12 21:36

Seimas po pateikimo pritarė įstatymo projektui, kuriuo siūloma ratifikuoti Europos sutartį dėl stabilumo, koordinavimo ir valdysenos ekonominėje ir pinigų sąjungoje.

Seimas po pateikimo pritarė įstatymo projektui, kuriuo siūloma ratifikuoti Europos sutartį dėl stabilumo, koordinavimo ir valdysenos ekonominėje ir pinigų sąjungoje.

Antradienį po pateikimo šį dokumentą parėmė 67 Seimo nariai, prieš buvo 4, susilakė 12 Seimo narių.

Toliau šis projektas bus svarstomas Seimo komitetuose. Seimo plenariniame posėdyje ratifikavimo įstatymo projektą numatoma toliau svarstyti birželio 26 d.

Ragindamas pritarti dokumento pateikimui socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis siūlė sudaryti Seimo narių darbo grupę, kuri nagrinėtų galimų Konstitucijos pataisų būtinumą.

Sutarčiai oponavę politikai kvietė atsakingai pasverti, ar tai nebus dalies šalies suvereniteto atsisakymas.

Seimo narys Valdemaras Valkiūnas apgailestavo, kad „aklai einame į Europos glėbį, pasirašinėdami mums patiems nenaudingas sutartis, nes bijome rinkų ar izoliacijos“. „Tai yra valstybingumo išsižadėjimas dėl sotesnio duonos kąsnio“, – tvirtino jis.

V. Valkiūno nuomone, šis fiskalinės drausmės susitarimas teoriškai yra naudingas, skatinantis atsakingai ir ūkiškai valdyti valstybės lėšas.

„Tačiau niekaip negaliu sutikti, jog tam Lietuva turėtų keisti savo Konstituciją, pasirašinėti tarptautines sutartis ir kitaip teisiškai įsipareigoti. (...) Siūlau, kol dar galime, – nekiškime galvos giliau į kilpą ir pasilikime bent tą dalį valstybingumo, kurią dar turime“, – sakė V. Valkiūnas, paraginęs balsuoti prieš sutarties ratifikavimą.

Atremdamas parlamentarų abejones, ratifikavimo įstatymo projektą pristatęs užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis tikino tikrai nematąs čia didelių pavojų suverenitetui vien todėl, kad pagrindinės sutarties nuostatos dėl biudžetinės drausmės nėra naujos.

„Mes jau dabar tą įgyvendiname, aš manau, kad čia labai kažko naujo nėra, išskyrus tai, kad Vyriausybės vykdys griežtą fiskalinę drausmės politiką. Mes sieksime struktūriškai subalansuoto biudžeto deficito, tai tikrai nemanau, kad su suverenitetu čia turi labai kažko bendro. Jeigu mes visi sutariame elgtis atsakingai ir tvarkyti savo finansus, ne Europos, bet savo nacionalinius finansus, tai reiškia, kad mes tvarkome savo finansus ir Vokietija netvarko mūsų finansų“, – iš Seimo tribūnos aiškino A. Ažubalis.

Lietuva ir dar 24 Europos Sąjungos (ES) valstybės finansinės drausmės sutartį pasirašė šių metų kovo 2 d. Briuselyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.