Verslas

2015.02.12 21:36

Popieriniai transporto bilietai Vilniuje galios tik iki metų pabaigos

Jeigu turite prisipirkę popierinių viešojo transporto bilietų, skubėkite jais pasinaudoti. Nuo kitų metų pradžios jais ne tik nebebus prekiaujama, bet ir nebebus galima naudotis. Joks pereinamasis laikotarpis nenumatytas.

Jeigu turite prisipirkę popierinių viešojo transporto bilietų, skubėkite jais pasinaudoti. Nuo kitų metų pradžios jais ne tik nebebus prekiaujama, bet ir nebebus galima naudotis. Joks pereinamasis laikotarpis nenumatytas.

Žada Kalėdų stebuklą

Valdininkai įsikibę laikosi minties, kad popieriniai bilietai, kurių bus galima įsigyti iki vėlyvo gruodžio 31 d. vakaro, jau po vidurnakčio nustos galioti.

Pereinamajam laikotarpiui paliktas terminas sieks kelias valandas. Įsigiję bilietą „Lietuvos spaudos“ kioskelyje, tarkim, 17 val., juo galėsite naudotis iki tos pačios dienos vakaro. Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ direktorius Gintautas Bliuvas įsitikinęs, kad pereinamojo laikotarpio nereikia, nes jau visiškai normaliai veikia elektroninis bilietas – vilniečio kortelė.

„Vilniečio kortelę jau du mėnesius be jokių nesklandumų pildo miesto gyventojai. Prekyba vienkartiniais bilietais, kaip ir buvo nuspręsta, baigsis gruodžio 31 d. Jais naudotis taip pat bus galima iki gruodžio 31 d.“, – pabrėžė „Susisiekimo paslaugų“ vadovas.

Bilietų pardavimas nekrinta

Savivaldybės klerkų regimas vilniečio kortelių populiarumas vis dėlto netrukdo sostinės gyventojams ir toliau lygiai taip pat aktyviai naudoti vienkartinių bilietų. Kad vienkartiniai popieriniai bilietai vis dar populiarūs, patvirtino ir „Lietuvos spaudos“ elektroninių produktų grupės vadovas Nerijus Orvydas.

„Meluočiau, jei sakyčiau, kad žmonės neperka popierinių bilietų. Žinoma, palyginti su laikotarpiu iki e. bilieto, pardavimas šiek tiek nukritęs, tačiau populiarumą vis dar išlaiko. Viena priežasčių galėtų būti tai, kad pirkti bilietą iš vairuotojo gerokai brangiau nei spaudos kioske. Tad žmonės tuo naudojasi“, – teigė N. Orvidas.

Jo žodžius patvirtino ir dienraščio žurnalistų kalbintos spaudos kioskų, prekiaujančių viešojo transporto bilietais, darbuotojos. Net trijų miesto centre esančių „Lietuvos spaudos“ kioskų pardavėjos patikino, kad popieriniai bilietai yra perkami, o vilniečio kortelė dažniausiai naudojama tik mėnesiniam bilietui įsigyti.

„Jeigu skaičiuotume pinigais, e. bilietai populiaresni. Be to, ir problemų dėl jų dabar jau mažiau, pagaliau ėmė normaliai veikti ta sistema. O vienetais popieriniai bilietai pirmauja. Nebeperka, aišku, jų žmonės šimtais, bet pasitaiko, kad ir 10, ir 15 įsigyja“, – dėstė pavardės prašiusi neminėti vieno spaudos kioskų darbuotoja.

Grąžins savivaldybei

Pasak „Lietuvos spaudos“ atstovo N. Orvido, prekyba vienkartiniais popietiniais bilietais vyks iki gruodžio 31 d.

„Be abejonės, mes prekiausime, nes yra toks savivaldybės potvarkis ir mes privalome jį vykdyti. Prekyba, kaip numatyta, vyks iki pat 2012 m. pabaigos. Bilietai, kurių neparduosime, po gruodžio 31 d. bus grąžinti „Susisiekimo paslaugoms“, – pabrėžė pašnekovas.

Pažadais maitino ilgai

E. bilieto sistema Vilniuje diegiama jau penkti metai, nuo 2007-ųjų. Per tą laiką bemaž kasmet skambėjo pažadai, kad popierinius bilietus pakeis jų elektroninis atitikmuo, tačiau vos paleidžiama sistema imdavo strigti ir nedelsiant būdavo atšaukiama, o popieriniai bilietai likdavo.

2010 m. rugpjūtį žadėta, kad sistema ims veikti nuo 2011 m., bet dėl nuolatinių sistemos gedimų ji taip ir nebuvo paleista.

Galiausiai šių metų rugpjūčio 15 d. sistema vargais negalais ėmė veikti. Valdininkai net džiaugsmingai suskubo palaidoti popierinius bilietus, jų kitą pusę papuošę skambiu užrašu: „Lik sveikas, gerų vėjų mieste“. Planuota, kad popieriniai bilietai iš prekybos išnyks rugsėjo 1 d., o su e. bilietu galios iki metų pabaigos. Vėliau terminai buvo pakeisti.

Senojo pavyzdžio bilietams galioti buvo palikti keturi mėnesiai. Panašus laiko tarpas būdavo visuomet, kai jie pabrangdavo. Gyventojams visuomet būdavo suteikiama galimybė panaudoti sukauptus senuosius. Tačiau praėjus šiek tiek laiko, valdininkai apsigalvojo ir nusprendė jokių pereinamųjų laikotarpių nepalikti.

Kainos išaugo

Šiuo metu vienkartinis popierinis bilietas, įsigytas spaudos kioske, kainuoja 2 litus.

Naudojantis vilniečio kortele 30 minučių kelionė atsieis 2,5 lito, o 60 minučių – 3,5 lito.

Nuo sausio 1 d. pirkti bilietą iš vairuotojo kainuos 3,5 lito ir jis galios iki paskutinės to maršruto transporto priemonės, kuria važiuosite, stotelės.

30 dienų mėnesinis bilietas vilniečio kortelėje kainuoja 100 litų ir yra aktyvuojamas nuo pirmo važiavimo.