Verslas

2019.03.07 11:45

Rusijos telekomunikacijų milžinė MTS sumokės 850 mln. dolerių JAV korupcijos byloje

ELTA2019.03.07 11:45

Rusijos pirmaujanti telekomunikacijų įmonė MTS ketvirtadienį pranešė sutikusi sumokėti 850 mln. JAV dolerių, nes siekia išspręsti JAV korupcijos bylą dėl didelių buvusio Uzbekistano prezidento šeimai mokėtų kyšių.

Šis atvejis atskleidė didžiulę korupciją Uzbekistane valdant buvusiam prezidentui Islamui Karimovui, kuris buvusiai sovietų šaliai vadovavo nuo 1989 metų iki mirties 2016-aisiais.

Maskvoje įsikūrusi MTS yra kotiruojama Niujorko vertybinių popierių biržoje. Pasak MTS, susitarimai pasiekti su JAV teisingumo departamentu ir JAV vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC). 

Susitarimai „žymi tyrimų, susijusių su bendrovės įsigijimu ir buvusios antrinės įmonės veikla Uzbekistane, užbaigimą“, savo pranešime teigė MTS.

SEC teigimu, MTS buvo papirkusi su I. Karimovu susijusį Uzbekistano pareigūną, kad gautų ir išlaikytų verslo operacijas Uzbekistane, Vidurio Azijos šalyje, kurioje gyvena daugiau negu 32 mln. žmonių.

„Bendrovė beveik dešimtmetį vykdė labai didelius nusižengimus, korumpuotam pareigūnui slaptai nukreipdama šimtus milijonų dolerių“, – savo pranešime pažymėjo SEC.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt