Verslas

2014.10.15 11:21

L. Graužinienė su Pietų Korėjos verslo atstovais aptarė ekonominį bendradarbiavimą

LRT.lt2014.10.15 11:21

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė ir jos vadovaujama delegacija Pietų Korėjoje susitiko su „Samsung Electronics“ ir Korėjos prekybos ir pramonės rūmų vadovais. Per susitikimus buvo aptartas abiejų šalių galimas bendradarbiavimas prekybos, pramonės ir verslo srityse.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė ir jos vadovaujama delegacija Pietų Korėjoje susitiko su „Samsung Electronics“ ir Korėjos prekybos ir pramonės rūmų vadovais. Per susitikimus buvo aptartas abiejų šalių galimas bendradarbiavimas prekybos, pramonės ir verslo srityse.

Parlamento vadovė, pristatydama investicinę Lietuvos aplinką, pabrėžė, kad pagrindinis mūsų šalies turtas –  jauni, gabūs, išsilavinę ir kūrybingi žmonės bei jų pasiekimai, rašoma pranešime spaudai.

„Abi mūsų šalys labiausiai turtingos išsilavinusių ir išsimokslinusių žmonių. Lietuvoje sparčiai diegiamos naujos technologijos ir biotechnologijos, jauni gabūs žmonės yra iškovoję lyderiaujančias pozicijas pasaulio lazerių rinkoje. Būtent šiose srityse, taip pat ir maisto pramonės, transporto, logistikos, informacinės ir ryšių technologijų srityse Lietuva ir Korėja galėtų ieškoti sąlyčio taškų, kuriant Lietuvoje bendras įmones, kurios savo produkciją galėtų realizuoti Europos Sąjungos ir Rytų Europos šalių rinkose“, – teigia L. Graužinienė.

Konkrečias galimybes investuoti Lietuvoje Korėjos verslininkams išsamiai pristatė „Versli Lietuva“ atstovai.

Susitikimų metu taip pat kalbėta apie tai, kad Korėja ir jų verslo partneriai galėtų pasinaudoti universaliu neužšąlančiu giliavandeniu Klaipėdos jūrų uostu.

Anot Seimo Pirmininkės, „Samsung Electronics“ įmonės vadovus maloniai nustebino žinia, kad Lietuva yra viena iš pirmaujančių šalių, pagal žmonių, turinčių aukštąjį išsilavinimą, skaičių.

Įmonės vadovybė pažadėjo plačiau išanalizuoti glaudesnio bendradarbiavimo su Lietuva galimybes.

Parlamento vadovė su delegacija apžiūrėjo „Samsung“ inovacijų muziejų. L. Graužinienė pakvietė Pietų Korėjos verslininkus apsilankyti Lietuvoje. Korėjos prekybos ir pramonės rūmų vadovai neslėpė susidomėjimo ir pažadėjo kitais metais su verslininkų grupe atvykti į Lietuvą ir investicinę aplinką įvertinti vietoje.

Ekonominio bendradarbiavimo klausimus Seimo Pirmininkė aptars ir su Korėjos premjeru.

Kartu su Parlamento vadove Korėjoje su darbo vizitu lankosi ir Seimo Pirmininko pavaduotojas, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas ir Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius.

Delegacija trečiadienį susitiko su Pietų Korėjos lietuvių bendruomenės atstovais, tarp kurių nemažai jaunuolių, Korėjoje studijuojančių pagal mainų programą.

Populiariausi