Verslas

2014.10.15 10:05

10 priežasčių, kodėl verslui reikalinga mobilioji interneto svetainės versija

LRT.lt 2014.10.15 10:05

Specialistai sutinka – mobilioji interneto svetainės versija nėra pinigų švaistymas, o itin efektyvi investicija.

Specialistai sutinka – mobilioji interneto svetainės versija nėra pinigų švaistymas, o itin efektyvi investicija.

„Dabar „mobilėja“ visas pasaulis. Staigus mobiliųjų paieškų sistemų naudojimo augimas parodo, kaip keičiasi vartotojų interneto naudojimo įpročiai – vis dažniau žmonės naršo internetą mobiliuosiuose įrenginiuose“, – teigia mobiliąsias aplikacijas kuriančios UAB „Appstu“ direktorius Vytautas Verseckas.

Jis pateikia 10 priežasčių, kodėl verslininkams būtina susikurti mobiliąsias interneto svetainių versijas, rašoma „Appstu“ pranešime spaudai.

1. Greičiausiai istorijoje augantis komunikacijos kanalas

Anot V. Versecko, vartotojai naudoja savo išmaniuosius telefonus viskam – informacijos ir naujienų paieškai, pramogoms, apsipirkimams, tyrimams, priima svarbius pirkimo sprendimus ir pan.

„Google“ direktorių valdybos pirmininkas (CEO) Ericas Schmidtas aiškina, kad mobilusis internetas auga net aštuonis kartus greičiau nei augo interneto vartojimas, kai tik jis atsirado stacionariuose kompiuteriuose.

„Įsivaizduokite, „Google“ nustatė, kad 85 proc. amerikiečių niekada nebūna toliau nei per metrą nuo savo mobiliųjų telefonų“, – „Google“ specialistą cituoja V. Verseckas.

2. Neatidėliojamumas

Pirkėjai nešiojasi savo išmaniuosius telefonus visur ir dažnai jais pasinaudoja priimdami greitą sprendimą – ką veikti, ką pirkti ir pan.

„Vartotojų elgsenos prigimtis nusako, kad jei verslas yra matomas mobiliajame telefone, vadinasi, yra pasiekiamas visur ir visada – kai tik klientui reikia“, – tikina V. Verseckas.

3. Greita prieiga

Įprastai mobiliųjų svetainių lankytojai ieško greitos prieigos prie verslo. Jiems reikia kontaktų, telefono numerio, kuriuo galėtų palikti žinutę, darbo valandų, nuorodų, kaip rasti, kuponų, menių pasirinkimo ir kainų ir pan.

4. Išnaudokite mobilių interneto vartotojų srautą

Interneto svetainė, pritaikyta mobiliesiems telefonams, padaro verslą prieinamu sparčiai augančiai mobiliajai auditorijai.

Antai daugelis vartotojų susitvarko kelionių reikalus – užsisako viešbučius, restoranus ir t. t. – būtent per mobiliuosius telefonus.

„Nesuteikite skubantiems klientams šios galimybės ieškoti pas Jūsų konkurentus“, – pataria V. Verseckas.

5. Mobiliosios svetainių versijos – universalios

Mobiliosios interneto svetainės pasiekia visą auditoriją, nepriklausomai nuo to, kokį išmanųjį telefoną jie naudoja. Taigi vartotojai gali Jus iš karto surasti mobiliajame interneto tinkle.

6. Mobiliesiems vartotojams lengviau skaityti Jūsų turinį

Interneto svetainės, sukurtos stacionariems ar nešiojamiems kompiuteriams, mobiliuosiuose telefonuose dažniausiai veikia prastai.

Prašyti klientų padidinti ar išskleisti turinį, kad jį būtų galima perskaityti, V. Versecko nuomone, yra nebūtina ir tai sumenkina pateikiamo turinio svarbą. Mobiliajam telefonui pritaikyta interneto svetainė padeda surasti atsakymą, greitai ir patogiai, taigi yra palankesnė vartotojui.

7. Jūsų konkurentai

Jeigu konkurentai turi mobiliąją savo interneto svetainės versiją, Jums taip pat tokios reikia nedelsiant. Kitu atveju rizikuojate atiduoti savo klientą mobiliajame internete labiau matomam konkurentui.

8. Padarykite drąsesnį pranešimą ir stipresnę prekės ženklo asociaciją

V. Verseckas rekomenduoja, į prekės ženklo matomumą ir žinomumą investavus nemažai, reikėtų nedelsti ir mobiliojo interneto vartotojams neatrodyti blankiai.

9. Aukštesnės vietos paieškų sistemose

Ir įprastas, ir mobiliąsias interneto svetaines susikūrę verslai turi išskirtinį privalumą prieš tuos, kurie mobiliesiems įrenginiams pritaikytų versijų neturi.

„Google“, „Yahoo!“, „Bing“, „Yellow Pages“ ir kitos interneto paieškos sistemos ir direktorijos reitinguoja mobiliems įrenginiams pritaikytas interneto svetaines aukščiau nei tas, kurios neturi mobiliosios versijos.

10. Nebūtina visko pradėti nuo pradžių

Jeigu jau turite „Joomla“ ar „Wordpress“ interneto svetainę, galite pridėti komponentą, kuris parodo turimą įprastą interneto svetainę mobiliajame įrenginyje, nepriklausomai nuo ekrano dydžio.

„Jeigu to nepakanka, paprašykite savo interneto svetainių kūrėjų pritaikyti ją mobiliesiems įrenginiams. Mobiliosios paieškų sistemos tuomet automatiškai kreips vartotojus į mobiliąją svetainės versiją“, – pridūrė V. Verseckas.