Verslas

2019.03.06 22:20

Tiesioginės Vokietijos investicijos Rusijoje – didžiausios per dešimtmetį

ELTA2019.03.06 22:20

Tiesioginės Vokietijos investicijos Rusijoje pernai išaugo ir pasiekė aukščiausią tašką per pastarąjį dešimtmetį, praneša Vokietijos ir Rusijos prekybos rūmai.

Remiantis Vokietijos centrinio banko duomenimis, tiesioginės Vokietijos investicijos Rusijoje pernai išaugo iki 2 mlrd. eurų.

„Tai yra vienas didžiausių rodiklių nuo pat Sovietų Sąjungos griūties“, – sakė Prekybos rūmų vadovas Matthiasas Scheppas. Ankstesnis tiesioginių investicijų rekordas buvo pasiektas 2008 m. Tuomet Vokietija per metus Rusijoje investavo 3,6 mlrd. eurų.

Dvišaliai Vokietijos ir Rusijos santykiai suprastėjo 2014 m., kai Rusija aneksavo Krymo pusiasalį, o ES, Jungtinės Valstijos ir kitos Vakarų šalys įvedė sankcijas Rusijai.

Rusijos priklausomybė nuo žaliavų, ypač – naftos ir gamtinių dujų – eksporto taip pat sulėtino šalies ekonomiką. Priklausomybė nuo žaliavų eksporto kartu su įvestomis sankcijomis smarkiai susilpnino rublį euro atžvilgiu.

Tačiau, pažymima Vokietijos ir Rusijos prekybos rūmų pranešime, tai padarė Rusijos rublį patrauklesnį Vakarų investuotojams. Pasak M. Scheppo, Rusijos darbo rinkoje yra daug Vakaruose kvalifikaciją įgijusių specialistų, kurie yra itin patrauklūs Vokietijos bendrovėms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.