Verslas

2014.10.13 18:13

Degalai Lietuvoje pinga, vairuotojai gali tikėtis dar geresnių naujienų

Pasaulyje iki rekordinių 88 dolerių už „Brent“ naftos barelį žemumų nukritus „Brent“ naftos kainai, reaguoja ir Lietuvos įmonės. Degalai šalyje pinga, o dar visai neseniai matyta litro benzino kaina, perkopianti penkis litus, jau atrodo toli.

Pasaulyje iki rekordinių 88 dolerių už „Brent“ naftos barelį žemumų nukritus „Brent“ naftos kainai, reaguoja ir Lietuvos įmonės. Degalai šalyje pinga, o dar visai neseniai matyta litro benzino kaina, perkopianti penkis litus, jau atrodo toli.

Dar praėjusių metų vasarį dyzelino kaina Lietuvoje siekė 4,68 Lt, o šiandien, pagal Degalukainos.lt renkamą statistiką, kai kuriose degalinėse nesiekia ir keturių litų. Šiuo metu vidutinė dyzelino kaina – 4,34 Lt už litrą.

Vienas lankomiausių Estijos naujienų portalų Postimees.ee rašo, kad pirmadienį du didžiausi šios šalies degalinių tinklai, „Neste“ ir „Statoil“, degalų kainas sumažino 2 euro centais (7 lito centais).

Dabar litras dyzelino Estijos „Neste“ ir „Statoil 1-2-3“ automatinėse degalinėse kainuoja 1,239 euro (4,28 Lt), o litras A95 rūšies benzino – 1,269 euro (4,38 Lt). Lietuvoje degalų kainos taip pat krenta ir to pagreičio ar pabaigos prognozuoti neįmanoma.

„Penktadienį „Neste Lietuva“ degalų kainas sumažino 6 centais. Negaliu pasakyti, ar kainų kritimas Estijoje yra to paties naftos kainos kritimo pasekmė, tačiau bendra tendencija ta pati – kainos mažėja“, – sakė „Neste Lietuva“ Mažmeninės prekybos vadovas Audrius Miežys, pridūręs, kad nuo spalio 1 d. degalų kainos mažėjo 9-10 centų už litrą.

Jis neatmetė galimybės, kad kainos dar kris, nes pagrindinis reguliatorius – „Brent“ nafta, kurios kaina pastaruoju metu mažėja. Kuveito valdžios sluoksniai skelbia, kad jie nežada mažinti naftos gavybos, todėl naftos barelis artimiausiu metu gali kainuoti tik 76 dolerius.

Pirmadienio popietę „Neste Lietuva“ degalinėje Vilniaus Geležinio vilko g. litras A95 benzino kainavo 4,54 Lt, o litras dyzelino – 4,31 Lt.

Molėtų g. esančioje automatinėje „Statoil 1-2-3“ degalinėje litras A95 benzino kainavo 4,53 Lt, o litras dyzelino – 4,33 Lt. Anot Degalukainos.lt, Antakalnio g. esančioje „Lukoil“ degalinėje pagrindinių kuro rūšių kainos – tokios pat.

„Statoil Fuel & Retail Lietuva“ Degalų kategorijos departamento direktorius Sigitas Raila teigė, kad ir „Statoil“ tinkle pastarąją savaitę degalų kainos mažėjo 6-7 centais už litrą.

„Naftos kainų prognozavimu neužsiimame, tačiau panašu, kad kain7 mažėjimas tęsiasi. Visko gali būti, tiek kritimo, tiek staigaus kilimo. Tai globaliniai dalykai, ne mūsų darbas naftos kainą prognozuoti“, – kalbėjo jis.

Nors tolesnio kainų kilimo ar mažėjimo prognozuoti jis nesiryžo, tačiau pripažino, kad Lietuvos vairuotojams šansų sulaukti gerų naujienų yra daugiau nei blogų.

„Degalų kainų mažėjimo tendencija yra, tad vairuotojams, manau, labiau tikėtinos geros naujienos“, – teigė S. Raila.