Verslas

2019.03.06 19:26

Trečdalis dujotiekio „Nord Stream 2“ jau nutiesta

ELTA2019.03.06 19:26

Dujotiekio „Nord Stream 2“ tokio pat pavadinimo operatorius jau nutiesė apie 818 km vamzdyno, o tai yra lygiai trečdalis viso dviejų gijų vamzdyno ilgio, teigiama Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ pranešime.

Kaip sakoma pranešime, paskelbtame po „Gazprom“ vadovo Aleksejaus Milerio ir Austrijos bendrovės OMV, kartu su „Gazprom“ finansuojančios „Nord Stream 2“ tiesimą, valdybos pirmininko Rainerio Seelės susitikimo, dujotiekio tiesimo darbai vyksta pagal grafiką.

Susitikime vadovai taip pat aptarė „Gazprom“ gamtinių dujų tiekimą Austrijai. Dujų koncerno teigimu, nuo šių metų pradžios iki kovo 5 d. Austriją iš „Gazprom“ gavo 3,3 mlrd. kubinių metrų dujų, arba 32,9 proc. daugiau nei tuo pačiu metu pernai.

Dujotiekis „Nord Stream 2“, turėsiantis sujungti Rusiją ir Vokietiją, yra tiesiamas po Baltijos jūra. Dviejų gijų vamzdyno ilgis iš viso sudarys daugiau nei 2 400 km, o dujų pralaidumas sieks 55 mlrd. kubinių metrų per metus.

Ukraina, Lenkija, Baltijos šalys ir Jungtinės Valstijos aktyviausiai prieštarauja dujotiekio projektui. Nerimaujama, kad „Nord Stream 2“ gali padidinti ES priklausomybę nuo rusiškų dujų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.