Verslas

2014.10.13 16:34

D. Grybauskaitė siunčia signalą šilumininkams, komunalininkams ir pienininkams

DELFI.lt, LRT.lt 2014.10.13 16:34

Prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino Konkurencijos tarybą daugiau dėmesio skirti komunalinių paslaugų, šilumos tiekimo ir pieno sektoriaus įmonėms.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino Konkurencijos tarybą daugiau dėmesio skirti komunalinių paslaugų, šilumos tiekimo ir pieno sektoriaus įmonėms.

Taip po susitikimo su Konkurencijos tarybos pirmininku Šarūnu Keserausku tvirtino vyriausioji prezidentės patarėja ekonominiams ir socialiniams klausimams Giedrė Kaminskaitė-Salters.

„Prezidentė pažymėjo, kad negalima taikstytis su nepagrįstomis šildymo ir didėjančiomis atliekų tvarkymo, pastatų priežiūros ir renovavimo kainomis, kurias diktuoja įvairiose komunalinių paslaugų srityse besiformuojantys monopoliniai dariniai. Konkurencijos taryba turi nustatyti, kas daro įtaką šioms kainoms. Komunalinis sektorius turi tarnauti žmonėms, o ne atvirkščiai“, – po susitikimo sakė ji.

DELFI primena, kad „Vilniaus energiją“ valdo bendrovė „Dalkia“, siejama su „Icor“ koncernu, kurį prezidentė Dalia Grybauskaitė yra pavadinusi „grobuonimi“.

„Buvęs rubikoninis ikoras tapo grobuonimi, užvaldžiusiu savivaldybių komunalinį ūkį nuo atliekų surinkimo iki vandens ir šilumos tiekimo. Šis darinys, su nuolat besisukančiais skaitliukais, apiplėšinėja šalies žmones ne ką mažiau nei „Gazprom“, kuriam jau permokėjome 5 milijardus litų“, – metiniame pranešime tvirtino šalies vadovė.

Atkreipė dėmesį ir į pieno perdirbėjų elgesį

Pasak prezidentės patarėjos G. Kaminskaitė-Salters, prisidengdami Rusijos sankcijomis pieno perdirbėjai pieno gamintojams moka gerokai mažesnę kainą, nei pieno savikaina, o pieno produktų kainos parduotuvėse netgi kyla. Konkurencijos taryba turėtų išsiaiškinti šios situacijos priežastis.

Prezidentė susitikime su Š. Keserausku taip pat pabrėžė, kad Konkurencijos taryba turi dirbti efektyviai: aprėpti daugiau sektorių, niekam neleisti vilkinti bylų, bendradarbiauti su kitomis institucijomis.

Anot Prezidentūros pranešimo, tik stipri Konkurencijos taryba padės garantuoti teisingą ir konkurencingą rinkos plėtrą, sąžiningas kainas.

„Rinkų demonopolizavimas, atveriantis galimybes naujiems dalyviams, keliantis investuotojų pasitikėjimą Lietuva, turėtų būti nuolatinis Konkurencijos tarybos veiklos uždavinys. Visi rinkų dalyviai turi paklusti konkurencijos taisyklėms, veikti sąžiningai ir garbingai“, – rašoma Prezidentūros pranešime.