Naujienų srautas

Verslas2019.03.06 21:03

Nelegaliai nuomojantieji butus turi laiko legalizuotis iki liepos

Valstybinė mokesčių inspekcija nusprendė pasidomėti, ar nuomojantieji būstus per tarptautines „Airbnb“ ir Booking.com platformas moka visus mokesčius.

„Pastebime tendenciją, kad vis daugiau žmonių tampa sąmoningi ir, vykdydami tokią veiklą, ją įregistruoja. Vidutiniškai per metus gyventojai 10 proc. daugiau verslo liudijimų tokiai veiklai, negu ankstesniais metais. Šiuo metu patalpų nuoma pagal verslo liudijimus užsiima apie 10 tūkst. gyventojų“, – pasakojo VMI Kontrolės departamento skyriaus vedėjas Rolandas Puncevičius.

VMI pastebi, kad patalpų nuomos skelbimai persikelia į specializuotas interneto platformas.

Paklaustas, ar visi jomis besinaudojantys būsto nuomotojai yra sąžiningi ir moka mokesčius, R. Puncevičius apgailestavo, kad dalis asmenų vis dar galvoja, kad jų veikos internete niekas nepamatys.

„Iš tikrųjų taip nėra, nes mokesčių administratorius, vis daugiau skirdamas dėmesio skirdamas tokiai veiklai, atlieka būsto nuomos platformų „Airbnb“ ir Booking.com skenavimą ir identefikuoja asmenis, kurie užsiima nuoma. Pirmiausia atkreipiame dėmesį į tuos, kas nuomoja daugiausia objektų. 2018 m. esame pasirinkę tuos asmenis, kurie nuomoja daugiau kaip po 3 būstus, kviečiamės ir kalbamės apie jų veiklos perspektyvas“, – kalbėjo R. Puncevičius.

Pasak VMI Kontrolės departamento skyriaus vedėjo, dalis nuomotojų po tokio pokalbio iškart įregistruoja savo veiklą, o kiti siekia išvengti mokestinių prievolių.

„Šie metai yra išskirtiniai, kada gyventojai gali pasinaudoti ir iki liepos 1 d. sumokėti mokesčius už ankstesnį laikotarpį išvengdami baudų ir delspinigių,“ – priminė R. Puncevičius.

VMI duomenimis, pernai už patalpų nuomą gyventojai sumokėjo valstybei 70 mln. eurų mokesčių.

Plačiau apie tai – Kristinos Jackūnaitės reportaže.

Laba diena, Lietuva
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi