Naujienų srautas

Verslas2012.11.03 12:57

Skundžia ir ministrą, ir aplinkosaugininkus

Prie kaimo bendruomenių, besibylinėjančių su kiaules auginančia danų kapitalo bendrove „Saerimner“, prisideda ir Kalvarijos merija.

Prie kaimo bendruomenių, besibylinėjančių su kiaules auginančia danų kapitalo bendrove „Saerimner“, prisideda ir Kalvarijos merija, rašo „Lietuvos žinios“.

Kalvarijos apylinkių gyventojai jau aštuntus metus kovoja su danų kiaulių augintojais dėl smarvės, sklindančios iš kiaulidžių. Šią savaitę Jusevičių, Santakos ir kitų kaimų bei pačios Kalvarijos gyventojai rinko parašus po peticijos tekstu Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Anksčiau buvusi gana pasyvi į kovą įsitraukė ir vietos valdžia.

Kalvarijos savivaldybės taryba penktadienį nutarė prokurorams apskųsti Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamentą (Marijampolės RAAD), o teismui – aplinkos ministrą Gediminą Kazlauską.

Anot Kalvarijos savivaldybės mero Valdo Aleknavičiaus, aplinkos ministras G. Kazlauskas birželį pakeitė Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimų tvarką, tad dabar sprendžiant, ar išduoti tokius leidimus, savivaldybių nuomonė nesvarbi.

„Iš mūsų atimta teisė spręsti, ką savo teritorijoje galime ir norime turėti“, – LŽ teigė V. Aleknavičius. O Marijampolės RAAD jau yra pradėjęs naujo TIPK leidimo išdavimo UAB „Saerimner“ Jusevičių kiaulininkystės kompleksui procedūras.

„Net du – Marijampolės apylinkės ir Kauno apygardos – teismai yra priėmę nutartis, kad anksčiau išduotas TIPK leidimas Jusevičiuose auginti iki 100 tūkst. kiaulių per metus yra negaliojantis. Tačiau dabar vėl kuriamos prielaidos išduoti naują leidimą“, – LŽ vakar sakė Kalvarijos merijos Teisės ir personalo skyrius vedėjas Gintaras Zavistauskas.

Aplinkos ministerijos viešųjų ryšių vyriausioji specialistė Raimonda Karnackaitė LŽ teigė, kad „atsisakius savivaldos institucijų dalyvavimo TIPK leidimų išdavimo procese, jų teisės nepažeistos, nes leidimą veiklai jos iš esmės jau suteikė ankstesniuose etapuose, t. y. ir toliau jas įgyvendina tvirtindamos teritorijų planavimo dokumentus, išduodamos statybos leidimus“.

Marijampolės RAAD vyriausiojo juriskonsulto Irenijaus Kaluškevičiaus teigimu, šiuo metu kaip tik vyksta prašymo išduoti TIPK svarstymas.

„Kol kas jokio naujo leidimo kiaulėms auginti nesame išdavę“, – teigė Marijampolės aplinkosaugininkų atstovas. Pasak jo, nustatytas terminas baigsis metų pabaigoje, todėl per tą laiką tikimasi sulaukti Aukščiausiojo Teismo sprendimo ankstesnio TIPK leidimo išdavimo byloje. I. Kaluškevičius neslėpė manantis, kad bet kuriuo atveju galutinį žodį tars teismas.

UAB „Saerimner“ atstovė spaudai Lina Mockutė LŽ tikino, kad nė vienas iš teismų nepasisakė dėl absoliutaus kiaulininkystės draudimo Jusevičiuose. Esą tik buvo vertinamas 2005–2006 išduoto leidimo teisėtumas.

„Siekiama ištaisyti tas klaidas, kurios jau padarytos. Svarstomoje TIPK paraiškoje yra numatyta papildomų, įstatymo net nereikalaujamų, aplinkosaugos priemonių“, – teigė ji.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi