Verslas

2012.11.02 14:53

Niujorke ir Naujajame Džersyje po uragano Sandy trūksta degalų

Nuo uragano Sandy nukentėjusi Jungtinių Valstijų rytinė pakrantė susiduria su sunkumais atkuriant elektros tiekimą. O eilės žmonių išsirikiavo prie degalinių – amerikiečiams trūksta kuro.

Nuo uragano Sandy nukentėjusi Jungtinių Valstijų rytinė pakrantė susiduria su sunkumais atkuriant elektros tiekimą. O eilės žmonių išsirikiavo prie degalinių – amerikiečiams trūksta kuro.

Viešasis transportas streikuoja, daugiau nei milijonas dar neturi elektros. Valdžia įspėjo, kad kai kuriems rajonams energijos tiekimo nepavyks atkurti iki lapkričio 11-osios. Tuo metu Niujorko ir Naujojo Džersio degalinėse išsirikiavo eilės. Žmonės atsineša bakus ir taip tikisi gauti degalų greičiau nei laukiantys automobiliuose.

„Daug chaoso. Turi automobilį, bet negali gauti degalų. Visi dėl jų kovoja“, – sakė vienas amerikietis.

„Atrodo dyzelino yra daugiau, nes žmonės rečiau jį naudoja. Todėl man šiuo metu labau pasisekė nei kitiems“, – pasakojo kitas vyriškis.

Daugiau nei pusė degalinių Niujorke ir Naujajame Džersyje dar uždaryta.

„Kai naktį siautė audra, šią vietą užpylė vanduo. Mūsų patalpos taip pat buvo apsemtos. Visi kompiuteriai sugedo. Laukiame specialistų, kurie galėtų juos pataisyti“, – teigė  „Shell“ degalinės direktorius Tourgay Kadioglu.

Veikiančiose degalinėse degalų kaina smarkiai išaugo. Tačiau savininkai skundžiasi, kad degalus klientai vis tiek pumpuoja jau 36 valandas iš eilės. O kai tiekimas dėl techninių priežasčių laikinai apribojamas, tenka kviesti policiją, nes tarp laukiančiųjų pasitaiko susistumdymų.

Valdžia, spręsdama trūkumo problemą, automobiliu kol kas leidžia važinėti, tik jei jame sėdi bent trys keleiviai, o kelionės traukiniu šiuo metu nemokamos.

Tačiau vargu ar tai sumažins amerikiečių nuoskaudas. Laikinose pastogėse gyvenantys skundžiasi nesulaukiantys pagalbos iš Raudonojo Kryžiaus. Kiti šąla nešildomuose butuose.

Kenčiančius piktina valdžios sprendimas, nepaisant audros padarinių, rengti šventinį maratoną. Nukentėję norėtų, kad jam skirti pinigai būtų nukreipti padariniams likviduoti. Uraganas Sandy nusinešė daugiau nei 90 gyvybių ir pridarė nuostolių už 50 milijardų dolerių.