Verslas

2014.10.10 11:06

V. Vasiliauskas Vašingtone: optimizmo mažiau nei metų pradžioje

LRT.lt 2014.10.10 11:06

Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pradeda vizitą Vašingtone, kur spalio 10–12 dienomis dalyvaus metiniuose Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir Pasaulio banko susitikimuose.

Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pradeda vizitą Vašingtone, kur spalio 10–12 dienomis dalyvaus metiniuose Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir Pasaulio banko susitikimuose.

Juose centrinių bankų vadovai ir finansų ministrai sieks susitarti dėl koordinuotų veiksmų, kurie paspartintų ekonomikos augimą ir užtikrintų tvarią ilgalaikę plėtrą. Susitikimų metu numatoma paskelbti atnaujintas pasaulio ekonomikos prognozes.

„Galutinius duomenis sužinosime artimiausiu metu, tačiau džiugių staigmenų nesitikime: išankstiniai ekspertų vertinimai rodo, kad pasaulio ekonominės veiklos rodikliai greičiausiai bus prastesni nei tikėtasi, optimizmo – mažiau nei buvo metų pradžioje“, – LB pranešime spaudai cituojamas V. Vasiliauskas.

Jo pastebėjimu, pasaulio ekonomikos augimas tebėra netolygus, ekonomikos atsigavimą ir tolesnę plėtrą stabdo vis dar vangus investavimas, ypač išsivysčiusios ekonomikos šalyse. Ūkio raidos perspektyvas blogina geopolitinė ir su ja susijusi ekonominė rizika.

„Geopolitinė įtampa – tai anaiptol ne atskirų regionų problemos, o plataus poveikio veiksniai, darantys įtaką tiek realiajai ekonomikai bei finansų sektoriui, tiek ir ekonominiams lūkesčiams, – teigia LB vadovas. – Esame taške, kai neigiamą poveikį ekonomikai gali daryti ne vienas veiksnys, bet visas nepalankių aplinkybių kompleksas. Būtent todėl šiuo metu labiau nei bet kada būtinas kompleksinis ir gerai koordinuotas atsakas tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygiais“.

Jo teigimu, nors centrinių bankų skatinamoji pinigų politika reikšmingai prisideda prie ekonomikos atsigavimo, dabartinėms ekonomikos problemoms spręsti būtini struktūriniai pokyčiai, todėl artimiausiais metais TVF privalės dar daugiau dėmesio skirti struktūrinėms reformoms užtikrindamas, kad organizacijai priklausančiose šalyse jos būtų vykdomos neatidėliojant.

Vizito Vašingtone metu V. Vasiliauskas dalyvaus TVF Tarptautinio pinigų ir finansų komiteto posėdžiuose bei Šiaurės ir Baltijos šalių grupės susitikimuose. Taip pat numatyti susitikimai su JAV centrinio banko – Federalinės rezervų sistemos – ir TVF Europos departamento vadovais.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas yra TVF Valdančiosios valdybos narys.