Verslas

2014.10.10 07:25

Valstybė susigriebė: kyšių nebelaikys verslo sąnaudomis

ELTA2014.10.10 07:25

Finansų ministerija Vyriausybei teikia įstatymų pataisas, kuriomis kyšių davimas būtų aiškiai nepripažįstamas kaip teisėtos įmonės patirtos sąnaudos.

Finansų ministerija Vyriausybei teikia įstatymų pataisas, kuriomis kyšių davimas būtų aiškiai nepripažįstamas kaip teisėtos įmonės patirtos sąnaudos.

Šiuo metu Pelno mokesčio įstatymo 17 straipsnyje leidžiamais atskaitymais vadinamos visos sąnaudos, kurias įmonė faktiškai patyrė, net jei šios lėšos buvo naudojamos kyšiams ar kitoms įstatymais uždraustoms veikloms vykdyti. Taip pat reglamentuota ir pagal individualius verslo liudijimus dirbančių asmenų veikla – Gyventojų pajamų įstatymo 18-tame straipsnyje leidžiamais atskaitymais vadinamos visos per mokestinį laikotarpį gautos pajamos arba patirtos išlaidos.

Pelno mokesčio ir Gyventojų pajamų mokesčio įstatymų projektuose siūloma aiškiai įtvirtinti nuostatą, kad pagal Baudžiamąjį kodeksą uždraust veiklų vykdymas, nebūtų pripažįstamas kaip teisėtas atskaitymas.

Anot Finansų ministerijos, siūlomi teisės aktų pakeitimai ne tik prisidėtų prie korupcijos apraiškų mažinimo šalyje, bet ir yra būtini norint prisijungti prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) konvencijos dėl užsienio šalių papirkinėjimo tarptautiniuose verslo sandoriuose.

Finansų ministerijos siūlomos pataisos Vyriausybėje bus svarstomos spalio 15 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.