Naujienų srautas

Verslas2019.03.05 18:42

Austrijos prokuratūra tirs pareiškimus apie per „Raiffeisen“ banką plautus pinigus iš Ūkio banko

ELTA 2019.03.05 18:42

Centrinės Austrijos prokuratūros kovos su finansiniais nusikaltimais ir korupcija padalinys gavo investicinio fondo „Hermitage Capital Management“ pareiškimą apie galimą pinigų, pervestų iš sąskaitų lietuviškame Ūkio banke, plovimą per „Raiffeisen Bank International“ banką, patvirtino Austrijos prokurorai.

„Gavome pareiškimą dėl kol kas nenustatytų asmenų. Dabar bus vykdoma vadinamoji pirminė įtarimų patikra. Tyrimas dar nepradėtas, taip pat negalime atskleisti asmenų vardų“, – sakė vyresnioji prokurorė Elisabeth Toibl, atsakydama į klausimą dėl to, ar prokuratūra gavo pareiškimą iš „Hermitage Capital Management“.

Jos teigimu, prokuratūra pirma turi patikrinti pareiškimą ir, tik kilus įtarimams, kad nusikaltimai tikrai padaryti, bus priimamas sprendimas dėl tyrimo pradžios. Pareiškimo patikra tokiu sudėtingu atveju, kaip pinigų plovimas, tikino E. Toibl, gali užtrukti ilgiau nei įprastai.

Pats „Raiffeisen Bank International“ į žiniasklaidos kaltinimus pinigų plovimu žiūri rimtai, todėl pradėjo vidaus auditą dėl „Hermitage Capital Management“ pareiškimo, teigė „Raiffeisen Bank International“ atstovė spaudai Ingrid Krenn-Ditz.

„Raiffeisen Bank International“ laikosi visų kovos su pinigų plovimu taisyklių. Verslo kontrolės procesai buvo ir bus ne kartą reguliariai tikrinami vidaus specialistų ir vertinami pagal įstatymų nustatytas normas. Nepaisant priemonių, „Raiffeisen Bank International“ rimtai žiūri į kaltinimus žiniasklaidoje ir pradėjo vidaus auditą“, – sakė I. Krenn-Ditz.

Pasak jos, bankas susipažino su žiniasklaidoje pateikiamais duomenimis. 

„Žiniasklaidoje taip pat kalbama apie buvusio „Raiffeisen Zentralbank“ veiklą. Kadangi šiuo metu nėra nustatyta įtariamų asmenų, „Raiffeisen Bank International“ neturi informacijos nei apie konkrečius kaltinimus, nei kitokios informacijos apie pareiškimą“, – pridūrė „Raiffeisen Bank International“ atstovė, primindama, kad bankas kartą jau buvo įtartas nusikalstama veikla, tačiau įtarimai nepasitvirtino.

„Dalis panašių kaltinimų praeityje jau buvo intensyviai tiriama teisėsaugos. Tyrimai parodė, kad kaltinimai yra nepagrįsti“, – savo atstovaujamą banką gynė I. Krenn-Ditz.

Antradienį Austrijos naujienų portalas Addendum.org pranešė, kad britų investicinis fondas „Hermitage Capital Management“ pateikė pareiškimą Austrijos prokuratūrai dėl įtartinų pervedimų į „Raiffeisen Bank International“ iš sąskaitų Ūkio banke ir „Danske Bank“ Estijos filiale. Pasak „Addendum“, šios lėšos buvo gautos vengiant mokesčių Rusijoje.

Kova su pinigų plovimu pagarsėjęs „Hermitage Capital Management“ įkūrėjas Billas Browderis sakė turintis įrodymų, kad Europos, o ypač – Skandinavijos, bankais naudojosi įvairūs Rusijos nusikaltėliai ir oligarchai.

15.21 val. (16.21 val. Lietuvos laiku), po įtarimų pinigų plovimu, „Raiffeisen Bank International“ akcijų kaina Vienos akcijų biržoje staigiai smuko 12,74 proc., iki 19,45 euro už akciją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi