Verslas

2014.10.09 17:38

Rusija ignoruoja Briuselio užklausas dėl Lietuvos laivo

BNS 2014.10.09 17:38

Rusijos sulaikyto žvejybos laivo aplinkybes Lietuvai aiškintis padedanti Europos Komisija nesulaukia jokio Rusijos atsako į užklausas, sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Rusijos sulaikyto žvejybos laivo aplinkybes Lietuvai aiškintis padedanti Europos Komisija nesulaukia jokio Rusijos atsako į užklausas, sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Apie tai ministrę trečiadienį informavo už jūrų reikalus ir žuvininkystę atsakinga eurokomisarė Marija Damanaki.

„Ji atsiuntė laišką, jog Europos Komisija dar kartą kreipėsi į Rusiją dar kartą prašydama suteikti informaciją. Jau du kartus kreipėmės į Europos Komisiją – vakar atėjo atsakymas, kad jie domisi, kad prašo pateikti Rusijos informaciją dėl koordinačių (laivo sulaikymo metu), bet Rusija neatsako visiškai į Europos Komisijos laiškus“, – BNS ketvirtadienį sakė ministrė.

Pasak jos, sulaikyto laivo klausimas dar kartą bus keliamas kitą savaitę vyksiančioje Europos Sąjungos Žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje Liuksemburge.

„Bus svarstomi kiti žemės ūkio klausimai, bet yra ir žuvininkystės klausimai, įtrauktas ir papildomas klausimas apie laivą“, – sakė V. Baltraitienė.

Dėl Lietuvos interesų gynimo išlaisvinant laivą ministerija iškart po incidento kreipėsi ir į Šiaurės rytų Atlanto žuvininkystės komisiją (angl. North East Atlantic Fisheries Commission, NEAFC).

EK: laivas nebuvo Rusijos vandenyse

Rusijos Murmansko uoste areštuotas Lietuvos žvejybos laivas „Jūros vilkas“ nebuvo Rusijos vandenyse, patvirtino Europos Komisija. Pasak EK, laivų stebėjimo sistema „Jūros vilko“ Rusijos teritoriniuose vandenyse neužfiksavo, pranešė Žemės ūkio ministerija.

Eurokomisarė Maria Damanaki laiške žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei pranešė, kad šiuo metu svarbu gauti oficialius duomenis iš Rusijos dėl laivo veiklos ir sulaikymo koordinačių bei kitų Rusijos turimų įrodymų.

Pasak eurokomisarės, taip pat svarbu susitarti dėl Šiaurės rytų Atlanto žvejybos komisijos (NEAFC) administruojamo žvejybos rajono ribos. Rusija jas skirtingai traktuoja, todėl jos teiginiai turi būti skubiai nagrinėjami NEAFC.

„Trukdymai ES laivams žvejoti NEAFC teritorijoje kelia didelį susirūpinimą. Turime padaryti viską, kad apsaugotume teisėtą ES žvejybos laivų veiklą“, – rašo M. Damanaki.

Rusijos teismas „Jūros vilkui“ skyrė 7,8 mln. litų užstatą. Pasak ministerijos, suma du kartus viršija laivo vertę.

Laivo bylos nagrinėjimas iš esmės turėtų prasidėti spalio 17 dieną. Lietuva siekia apginti žvejų interesus, pasitelkdama į pagalbą EK, kuri atstovauja Europos Sąjungai NEAFC komisijoje.

Barenco jūroje žvejojęs laivas „Jūros vilkas“ buvo sulaikytas rugsėjo viduryje.

Lietuva kaltina Rusijos pareigūnus neteisėtai sulaikius laivą tarptautiniuos vandenyse ir jėga nutempus jį į Murmansko uostą. Rusija tikina, kad laivas neteisėtai žvejojo jos ekonominėje zonoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.