Verslas

2019.03.05 15:09

Didėja maisto be jokių pakuočių pasiūla: tarnybos įspėja verslininkus dėl saugumo

Izabelė Pukėnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.05 15:09

Prekybininkai sako pastebintys, kad vis daugiau pirkėjų ieško prekių gamtai nekenkiančiose pakuotėse. Daugėja ir parduotuvių, kuriose prekės parduodamos be jokių pakuočių, tačiau Maisto ir veterinarijos tarnyba įspėja: toks verslo modelis rizikingas ir niekada netiks tokiam maistui, kaip, pavyzdžiui, kepiniai.

Aktyvistų iš organizacijos Mes Darom atliekamas eksperimentas – jaunimas norėjo patikrinti, ar pavyks apsiperkant išvengti plastiko ar kitų gamtą teršiančių pakuočių.

„Nuėjus į kasą paprašėme, kad pasvertų stiklainiuko svorį, jį užrašė ant lapuko, kasoje mums jį nuskaičiuos ir mes galėsime sumokėti tik už produktą“, – pasakoja organizatoriai.

Eksperimento išvados – dvejopos. Daugelį vaisių ir daržovių galima įsigyti be pakuotės, bet pasitaiko ir kuriozų.

„Ko mes negalime nusipirkti be pakuočių, kad ir kaip tai juokingai skambėtų, tai ekologiškos produkcijos“, – atskleidžia jie.

Atrodo nesupakuotos prekės liks tik specializuotų parduotuvių asortimento dalimi. Visą atsakomybę už kliento atsineštą tarą ir jos švarą prisiima parduotuvė.

„Tai, ką mes parduodame, valgome patys, taigi pirmiausiai apsinuodytumėme mes“, – sako „Alpana Unpacked“ direktorė Ana Gezer.

Perkant pomidorą didžiajame prekybos centre, jo nebūtina dėti į maišelį, bet privaloma pakuoti konditerijos ar kulinarijos gaminius. Prekybininkai nenori prisiimti atsakomybės, jei dėl nešvarios žmogaus atsineštos dėžutės, šis apsinuodytų.

„Skundų atveju ir iškiltų didžiausia problema, nes prekybos tinklas ar kita parduotuvė negali atsakyti dėl jos kokybės, jeigu yra atsinešta pakuotė iš namų. Už jas atsakingas pats pirkėjas ir dėl tokių situacijų, įsigyjant paruoštą produkciją, tokią kaip konditeriją, siūloma atskira tara, ar tai būtų indeliai, ar popierius“, – LRT TELEVIZIJAI teigia „Iki“ viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė.

„Verslininkas, prisiimdamas atsakomybę už tokią tarą ar leisdamas tokią tarą turėti, turi labai pasverti, ar tikrai jis gali užtikrinti saugų maisto pateikimą, nes prekybos centruose žmonės pasitikrinę sveikatą, turi higienos įgūdžius, naudoja tam skirtą įrangą“, – sako Maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė Daiva Ruželienė.

Dėl šių priežasčių specializuotose parduotuvėse, kuriose maistas parduodamas be pakuočių, galima įsigyti tik tokio maisto, kurį greičiausiai reikės termiškai apdoroti, kaip antai kruopos, bet ne maisto, keliaujančio tiesiai ant stalo, kaip pavyzdžiui tortas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt