Verslas

2015.09.08 13:45

Paskelbti geriausi 2014 metų darbdaviai

ELTA 2015.09.08 13:45

Trečius metus iš eilės Lietuvoje paskelbtos „Best Employers“ titulus pelniusios organizacijos. Geriausiais darbdaviais 2014 m. tapo bendrovės „Adform“, „Cramo“ ir „Lietuvos draudimas“.

Trečius metus iš eilės Lietuvoje paskelbtos „Best Employers“ titulus pelniusios organizacijos. Geriausiais darbdaviais 2014 m. tapo bendrovės „Adform“, „Cramo“ ir „Lietuvos draudimas“.

„Best Employers Study“ suteikia galimybę darbdaviams pažvelgti į savo veiklą darbuotojų akimis. Stipria organizacine kultūra pasižyminčios organizacijos pasiekia 20-30 proc. geresnių veiklos rezultatų, lyginant su kultūriškai neišsiskiriančiomis. Džiaugiamės, kad „Best Employers Study“ rezultatai tampa katalizatoriumi, kuris pagrindžia poreikį keistis ir paskatina organizacijų vadovus inicijuoti bei palaikyti įsitraukimo kultūros kūrimo ir puoselėjimo procesą“, – sako „OVC Consulting“ partnerė Diana Palivonienė.

2014 m. Lietuvos darbuotojų įsitraukimas į organizacijų veiklą vidutiniškai siekia 53 proc., o „Best Employers“ titulus pelniusių organizacijų darbuotojų – 80 proc. Atitinkamai pasitikėjimas ir tikėjimas vadovais siekia 58 ir 82 proc., didžiavimasis savo organizacija ir jos laikymas sąžiningu darbdaviu – 62 ir 91 proc. Dar vienas sėkmingai organizacijų veiklai svarbus aspektas – orientacija į aukštus veiklos standartus – taip pat jaučiamas labai skirtingai, Geriausių darbdavių organizacijose šios orientacijos buvimą akcentuoja iki 85 proc. darbuotojų, o kitose vidutiniškai – 57 proc.

Į organizacijos veiklą įsitraukę Baltijos šalių darbuotojai tampa varančiąja organizacijos jėga – jie teigiamai atsiliepia apie savo organizaciją (59 proc.), nori būti jos nariais (60 proc.), deda dideles pastangas (55 proc.). Lietuvos organizacijose tuo pasižymi vienu procentiniu punktu daugiau darbuotojų (atitinkamai 60 proc., 61 proc. ir 56 proc.). Tačiau pasaulinės tendencijos ir Geriausių darbdavių patirtis patvirtina – darbuotojų įsitraukimas nėra atsitiktinumas, o daromų veiksmų ir sprendimų visumos rezultatas, organizacijos kultūros dalis.

„Didžiuojuosi „Lietuvos draudimu“ ir jo žmonėmis. Trečią kartą iš eilės patekti tarp Geriausių darbdavių reiškia, kad esame sukūrę stiprią, nebijančią iššūkių ir laiminčią komandą, kuri keičiasi kartu su verslo tikslais ir sugeba užtikrinti kompanijos lyderystę. Mums šis tyrimas ir jo rezultatai – tai tarsi „temperatūros pasimatavimas“, kitaip tariant – būdas pajausti žmonių nusiteikimą ir suprasti jų įsitraukimą“, – sako „Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius Kęstutis Šerpytis.

Šių metų Baltijos šalių „Best Employers Study“ rezultatai atskleidžia, kad visų veiksnių, darančių įtaką tvariems organizacijų veiklos rezultatams – darbuotojų įsitraukimo, patikimos lyderystės, aukštų veiklos standartų, darbdavio patrauklumo bei žmogiškojo kapitalo stabilumo – įvertinimai paaugo keliais nuošimčiais, lyginant juos su ankstesnių metų rezultatais.

„Apsisprendę dalyvauti Geriausio darbdavio tyrime, siekėme visų pirma pasitikrinti, kaip mūsų įmonė atrodo tarp kitų, o ypač – Geriausių darbdavių. Tikime, kad tik tapę vertinamais savo darbuotojų, mes galime tikėtis tapti patraukliais ir vertinamais klientų bei tapti pavyzdžiu aplinkiniams. Gavę Geriausio darbdavio titulą didžiuojamės ir džiaugiamės, tačiau suprantame, jog mūsų tikslai turi būti ne ką mažiau ambicingesni – turime ir kitais metais išlaikyti rezultatus bei žengti toliau“, – sako „Cramo“ generalinis direktorius Darius Norkus.

Pasak „OVC Consulting“ partnerės Dianos Palivonienės, kiekvienos organizacijos veikla ir kultūra yra unikali, tačiau visos, pasižyminčios dideliu darbuotojų įsitraukimu, turi bendrų bruožų – jos skiria ypatingą dėmesį darbuotojams, rūpinasi jų poreikiais, pripažįsta pasiekimus, leidžia atsiskleisti gebėjimams. Vadovai, puoselėjantys įsitraukimo kultūrą, pasižymi pozityvumu, geba atvirai priimti skirtingus požiūrius ir nuomones, pastebi sėkmes ir skiria dėmesio gyvenimo kokybei, o svarbiausia – buria darbuotojų, besivadovaujančių tomis pačiomis vertybėmis, komandą.

„Adform“ visuomet kelia sau aukščiausius tikslus ir pagrindinis mūsų kaip darbdavio uždavinys – kurti atvirą ir įtraukiančią organizaciją. Tikime, kad darbuotojų įgalinimas daryti sprendimus, siūlyti naujoves ir dalyvauti organizacijos valdyme yra pagrindas aukštam darbuotojų įsitraukimui. Šis tyrimas ir mūsų pasiekti rezultatai įrodo, kad mūsų darbuotojai tiki kompanijos tikslais ir siekia prisidėti prie jos sėkmės ir kad visi kartu einame teisinga linkme“, – sako „Adform“ personalo vadovė Lina Cėplienė.

Daugiau nei du dešimtmečius pasaulyje, o trečius metus Baltijos šalyse atliekamas „Best Employers Study“ suteikia galimybę palyginti save su skirtingų sektorių bei įvairaus dydžio organizacijomis. Tyrimas atliekamas apklausiant visus dalyvaujančios organizacijos darbuotojus bei aukščiausio lygmens vadovus, o Geriausiais metų darbdaviais tampa tie, kurie sugeba efektyviai valdyti tyrime matuojamus tvariai organizacijų veiklai svarbius veiksnius.

2013 m. „Best Employers“ titulu apdovanotos „Danske Bank“, „Lietuvos draudimas“ ir „Roche Baltic Pharmaceuticals“, 2012 m. – „Adform“, „Lietuvos draudimas“, „Philip Morris Baltic“, „Roche Lietuva“, „Sanofi-aventis Lietuva“ ir „Tele2“.

„Best Employers Study“ nuo 2012 m. Baltijos šalyse vykdo konsultacijų ir mokymo kompanija „OVC Consulting“, kuri yra oficiali tyrimo metodiką sukūrusios pasaulinės konsultacijų kompanijos „Aon Hewitt“ atstovė. Baltijos šalyse 2012 m. – 2014 m. tyrime iš viso dalyvavo 90 organizacijų iš įvairių sektorių, apklausta per 19 tūkst. respondentų, reprezentuojančių per 48 tūkst. darbuotojų. Pasaulio mastu tyrime dalyvavo 6 tūkst. kompanijų iš 155 šalių, apklausta 7 mln. respondentų.