Verslas

2019.03.01 18:50

„Swedbank“ akcininkė „Alecta“ reikalaus banko atsakomybės už pinigų plovimą

ELTA 2019.03.01 18:50

„Swedbank“ akcininkė, investicijų bendrovė „Alecta“, paskelbė reikalausianti, kad prie pinigų plovimo prisidėję asmenys prisiimtų atsakomybę, jei institucijų tyrimas dėl banke esą vykdyto pinigų plovimo atskleistų aplaidumą ar nepakankamą priežiūrą, praneša „Reuters“.

„Manome, kad svarbiausia yra sulaukti aiškumo ir visų faktų, susijusių su skelbiamais „Swedbank“ trūkumais pinigų plovimo srityje“, – pranešime, paskelbtame „Alecta“ interneto svetainėje, teigė bendrovės generalinis direktorius Magnusas Billingas.

„Aplaidumo ar nepakankamos priežiūros atveju kalti asmenys privalo atsakyti“, – pridūrė jis.

„Swedbank“ duomenimis, investicijų bendrovei „Alecta“ šių metų sausio 1 d. priklausė 4,9 proc. banko akcijų.

Vasario 20 d. Švedijos nacionalinis transliuotojas SVT pranešė, kad su „Danske Bank“ pinigų plovimo skandalu yra susijęs ir kitas Skandinavijos bankas – „Swedbank“. SVT teigimu, tarp „Swedbank“ ir „Danske Bank“ Baltijos šalių filialų įvykdyta mokėjimų už maždaug 40 mlrd. kronų (3,8 mlrd. eurų). Švedijos ir Estijos finansų inspekcijos apie bendrą „Swedbank“ tyrimą pranešė jau kitą dieną – vasario 21-ąją.

Taip pat, profesinių švietimo sąjungų siūlymu ir bendradarbiaujant su jomis, pirmą kartą parengtos mokytojų darbo grafiko sudarymo nuostatos. Jose apibrėžta, kad turi būti užtikrinti ne tik darbo laiko, bet ir poilsio laiko reikalavimai. Įtvirtinta nuotolinio darbo galimybė toms funkcijoms atlikti, kurios gali būti vykdomos kitoje vietoje negu mokykla. Šiomis nuostatomis vadovausis mokyklų vadovai, tvirtinantys konkrečios mokyklos mokytojų darbo grafiką. Mokykloje darbo grafikų derinimo tvarka sutariama su darbo taryba, o kai jos nėra, – su darbdavio lygmeniu veikiančia profesine sąjunga.

Etatinio tobulinimo darbo grupė, kurią sudarė visų švietimo profesinių sąjungų, mokyklų vadovų, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Vyriausybės kanceliarijos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai, dirbo nuo 2018 metų gruodžio.