Naujienų srautas

Verslas2015.02.12 21:36

„Walt Disney“ įsigijo „Žvaigždžių karų“ gamintoją

Jungtinių Valstijų korporacija „Walt Disney“ už 4,05 mlrd. JAV dolerių įsigijo „Žvaigždžių karų“ sagos gamintoją, bendrovę „Lucasfilm“.  

Jungtinių Valstijų korporacija „Walt Disney“ už 4,05 mlrd. JAV dolerių įsigijo „Žvaigždžių karų“ sagos gamintoją, bendrovę „Lucasfilm“.

Ši žinia, kaip praneša LRT televizijos Naujienų tarnyba, „Žvaigždžių karų“ gerbėjams turėtų būti džiugi – jų dievinami filmai bus tęsiami.

Pasaulinės šlovės sulaukusių filmų Žvaigždžių karai ir Indiana Džounsas kūrėja, George`o Lucaso kino kompanija „Lucasfilm“, praėjusiais metais šventė 40-metį.

Šiemet ji pereis į „Walt Disney“ kompanijos vadovų rankas už 4,05 mlrd. JAV dolerių, kurie bus išmokėti per pusę grynaisiais ir akcijomis. Iškart planuojamas ir naujas, septintasis „Žvaigždžių karų“ filmas. Manoma, jis pasirodys 2015 metais. Po jo kompanija tikisi kas kelerius metus išleisti dar du filmo tęsinius.

Gerbėjai, bijantys, kad nauji filmai gerokai skirsis nuo ankstesniųjų, nerimauti neturėtų –  G. Lucasas išliks filmų kūrybos patarėju.

„Tai – tobulas dviejų, panašiai veikiančių ir kuriančių panašų produktą kompanijų susiliejimas. Man tai suteiks progos pasitraukti iš šio verslo ir užsiimti mane dominančia veikla. Tuo pat metu būsiu ramus, kad „Disney“ gerai pasirūpins mano sukurta bendrove“, – sako G. Lucasas.

Šis sandoris darkart patvirtina – „Walt Disney" kompanijos veikla plečiasi. Pastaraisiais metais įsigijusi tokias milžines kaip „Pixar“ ar „Marvel“, ji pasipelnys ir iš Lukaso kompanijos. Juk „Žvaigždžių karai" uždirbo beveik puspenkto milijardo dolerių, o tokių herojų kaip Dartas Veideris ar mokytojas Yoda atributai kasmet atneša apie dviejų šimtų penkiolikos milijonų dolerių pelną. Be to, nauji personažai atnaujins milijonus lankytojų pritraukiančius „Disney“ parkus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi