Verslas

2014.10.08 12:37

Teismas: Kraujo donorystės centro bankrotas – tyčinis

BNS 2014.10.08 12:37

Kauno apygardos teismas trečiadienį paskelbė nutartį, kuria pripažino Kraujo donorystės centro bankrotą tyčiniu.

Kauno apygardos teismas trečiadienį paskelbė nutartį, kuria pripažino Kraujo donorystės centro bankrotą tyčiniu.

Teismas nustatė, kad įmonės vadovas nevykdė arba netinkamai vykdė įstatymuose bei įmonės steigimo dokumentuose jam nustatytas pareigas, susijusias su įmonės valdymu.

„Gana dažnai buvo sudaromi nuostolingi ir bendrovei ekonomiškai nenaudingi sandoriai, tarp jų ir paskolų suteikimas pačiam įmonės vadovui, jo giminaičiams, brangaus turto, kurį naudojo vadovas ir jo giminaičiai, įgijimas, vadovas įmonės lėšas naudojo asmeniniams poreikiams, dėl to nebuvo laiku atsiskaityta su įmonės kreditoriais“, – rašoma teismo pranešime spaudai.

Taip pat konstatuota, kad atliekant neteisėtus mokėjimus atskiriems kreditoriams buvo suteikta pirmenybė prieš kitus bankrutuojančios įmonės kreditorius, be to, bendrovės vadovas neįvykdė pareigos inicijuoti bankroto bylos iškėlimą įmonei.

Teismas pripažino, kad Kraujo donorystės centro veiklą iki bankroto bylos iškėlimo savarankiškai organizavo šios įmonės buvęs vadovas ir akcininkas Artūras Jonas Venslauskas, jis ir laikytinas atsakingu už įmonės veiksmus bei įmonėje susidariusią padėtį.

Kaip pranešė teismas, prašymą pripažinti bendrovės bankrotą tyčiniu pareiškė kreditorių įpareigotas šios įmonės bankroto administratorius.

Kauno apygardos teismo nutartis per septynias dienas nuo priėmimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.

Bankroto byla minėtai bendrovei iškelta 2013 metų balandžio 30 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.