Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Paskelbė geriausią pasaulyje vietą gyventi

ELTA 2015.09.08 13:45

Australijos sostinės Kanberos teritorija pripažinta geriausia vieta pasaulyje gyventi, teigiama Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ataskaitoje. Apie tai informuoja BBC.

Australijos sostinės Kanberos teritorija pripažinta geriausia vieta pasaulyje gyventi, teigiama Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ataskaitoje. Apie tai informuoja BBC.

Kanbera pirmauja regionų sąraše, tuo metu Australija užima pirmąsias pozicijas bendrame šalių reitinge, kiek aplenkdama Norvegiją.

Į EBPO reitingą įtraukti 34-ių organizacijos narių 362 regionai.

EBPO reitingą sudarė pagal devynis gerovės kriterijus – pajamas, išsilavinimą, darbo vietas, saugumą, sveikatą ir aplinką.

Penkių Australijos valstijų sostinės, įskaitant Sidnėjų, Melburną ir Pertą, taip pat pateko į geriausiųjų dešimtuką.

Į geriausios gyvenimo kokybės reitingą pateko ir dvi Jungtinių Valstijų valstijos – Naujojo Hampšyro ir Minesotos. Kitame regionų skalės gale atsidūrė dešimt Meksikos valstijų.

EBPO sudarytame valstybių reitinge tokios šalys kaip Meksika, Turkija, Vengrija, Lenkija ir Slovakija įvertintos kaip šalys, kuriose gyventi sunkiausia.

EBPO analizė, nors nėra per daug išsami, yra vienas iš kelių tyrimų, kuriuose analizuojama gyvenimo kokybė šalyse.

EBPO – viena svarbiausių ekonominių pasaulio organizacijų, kurią sudaro 34 labiausiai išsivysčiusios valstybės. Šiuo metu jai priklauso: Australija, Austrija, Belgija, Didžioji Britanija, Vengrija, Vokietija, Graikija, Danija, Izraelis, Airija, Islandija, Ispanija, Italija, Kanada, Liuksemburgas, Meksika, Nyderlandai, Naujoji Zelandija, Norvegija, Lenkija, Portugalija, Slovakija, Slovėnija, JAV, Turkija, Suomija, Prancūzija, Čekija, Čilė, Šveicarija, Švedija, Estija, Pietų Korėja ir Japonija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi