Naujienų srautas

Verslas2014.10.07 15:00

Siūlo leisti statytis be darbų vadovo

LRT.lt 2014.10.07 15:00

Aplinkos ministerija (AM) siūlo leisti patiems pastatus besirenčiantiems žmonėms nesamdyti darbų vadovo, taip pat teikia kitas pataisas, kurios, ministerijos teigimu, sumažins biurokratinių kliūčių

Aplinkos ministerija (AM) siūlo leisti patiems pastatus besirenčiantiems žmonėms nesamdyti darbų vadovo, taip pat teikia kitas pataisas, kurios, ministerijos teigimu, sumažins biurokratinių kliūčių

Statybos įstatymo pataisas AM teiks Vyriausybei.

„Šiuos pasiūlymus parengėme išnagrinėję praktinėje veikloje išryškėjusias problemas ir siekdami sugriauti kuo daugiau biurokratinių užtvarų, trukdančių ir verslui, ir savivaldybių administracijoms“, – AM pranešime spaudai cituojama viceministrė Daiva Matonienė.

Ministerijos teigimu, siūloma patikslinti dabartinio Statybos įstatymo „pernelyg aptakiai nusakytas ir todėl skirtingai traktuojamas sampratas“ – ypatingo, nesudėtingo statinio, statybos ūkio būdu, statinio statybos techninės priežiūros, taip pat apibrėžti specialiųjų reikalavimų, paslėptų statybos darbų, statinio išardymo, techninės užduoties sąvokas, numatyti statybos darbų pradžios nustatymo terminą.

Priėmus siūlomas pataisas, bus sudarytos sąlygos plėtoti valstybinę statybų priežiūros kontrolę – jos pareigūnai bus informuojami apie visas pradedamas statybas. Statytojai apie statybos pradžią privalės paskelbti informacinėje sistemoje „Infostatyba“, o apie pasamdytą statybos vadovą informuoti Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją. Už nepateiktą informaciją apie statybą numatyta juridinių asmenų atsakomybė.

Naujos įstatymo nuostatos atrištų rankas tiems statytojams, kurie stato savo jėgomis – ūkio būdu. Kadangi tokia statyba vykdoma savo rizika, jie būtų atleisti nuo prievolės samdyti statybos vadovą. Siūloma supaprastinti ir statybą leidžiančių dokumentų išdavimo, nebaigto statinio registravimo ir perleidimo tvarką, patikslinti atvejus, kai yra privaloma statinio statybos techninė priežiūra.

Parengtieji įstatymo pakeitimai įteisina specialiuosius architektūrinius, paveldosaugos ir saugomos teritorijos tvarkymo ir apsaugos reikalavimus, detalizuoja jų turinį, išdavimo tvarką, terminus ir atsakomybę, nustato, kaip spręsti ginčus dėl specialiųjų reikalavimų išdavimo ar neišdavimo, kad būtų suderinti statytojo, trečiųjų asmenų, visuomenės, savivaldybės ir valstybės interesai.

Pasak Statybos įstatymo pataisas parengusios ministerijos, siekiama nustatyti ir esminius statinio architektūros reikalavimus, kiekvieno statybos proceso dalyvio kvalifikacinius reikalavimus bei atsakomybę, kvalifikacijos atestatų išdavimo tvarką.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi