Naujienų srautas

Verslas2015.02.12 21:36

Oraus darbo dieną prie Vyriausybės profsąjungos reikalavo laiku mokėti atlyginimus

ELTA 2015.02.12 21:36

Minint Tarptautinę oraus darbo dieną, prie Vyriausybės rūmų atžygiavę įvairių profesinių sąjungų atstovai reikalavo ne tik laiku mokėti atlyginimus Vilniaus viešojo transporto darbuotojams, bet ir didinti darbo santykių lankstumą ir mažinti jaunimo nedarbą.

Minint Tarptautinę oraus darbo dieną, prie Vyriausybės rūmų atžygiavę įvairių profesinių sąjungų atstovai reikalavo ne tik laiku mokėti atlyginimus Vilniaus viešojo transporto darbuotojams, bet ir didinti darbo santykių lankstumą ir mažinti jaunimo nedarbą.

Mitingą iniciavusios „Solidarumo“ profsąjungos atstovai gavo leidimą suburti iki 500 žmonių, tačiau prie Vilniaus savivaldybės susirinko apie 200 asmenų, o nuo čia prie Vyriausybės rūmų atžygiavo kiek daugiau nei 100. Prie „Solidarumo“ prisidėjo Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija bei Vilniaus viešojo transporto profesinė sąjunga.

„Solidarumo“ parengtoje rezoliucijoje Premjerui Algirdui Butkevičiui pažymima, kad didžiąją dalį Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP) įsisavina stambiojo kapitalo įmonės, o socialinei gerovei skiriami tik 32 proc. BVP. Rezoliucijoje reikalaujama neleisti teismams riboti visuotinai priimtos teisės rengti protesto akcijas, taip pat prašoma didinti atlyginimus mažiausias pajamas gaunantiems valstybės tarnautojams – policininkams, medikams, mokytojams, vaikų darželių auklėtojams.

Mitingo dalyviai solidarizavosi ir su sostinės viešojo transporto darbuotojais, kurie dėl vėluojančių algų žada rengti įspėjamąjį streiką.

„Šiandien pradedame didžiulę akciją, jei vairuotojams nebus mokami atlyginimai, pradėsime streikus. Mes jau turime Aukščiausiojo teismo nutartį, kurioje rašoma, kad jei darbdavys nevykdo kolektyvinės sutarties, darbuotojai turi teisę streikuoti“, – susirinkusiems kalbėjo Lietuvos vežėjų profesinės sąjungos pirmininkas ir „Solidarumo“ vyriausiasis teisininkas Petras Grėbliauskas.

„Labai gerai, kad mitingas vyksta tokią simbolinę Oraus darbo dieną. Labai jus palaikome ir seksime įvykių eigą. Jei reikės prisidėsime prie jūsų“, – teigė Janina Matuizienė, Profesinių sąjungų konfederacijos generalinė sekretorė.

„Mūsų reikalavimas laiku gauti atlyginimus yra teisėtas. Savivaldybės atstovai, pasirašydami sutartį pažymėjo, kad ją vykdyti privalu tiek darbdaviams, tiek darbuotojams. Jei pavyks, spalio 21 d. rengsime įspėjamąjį streiką, kada užtikrinsime tik 30 proc. autobusų ir troleibusų išleidimą į miestą. Jei atlyginimai nebus mokami toliau, streikuosime neterminuotai ir be perspėjimo. Turime tik vieną reikalavimą – laiku gauti atlyginimą“, – kalbėjo Vilniaus viešojo transporto darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Jonas Dekaminavičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi