Verslas

2012.10.31 08:05

Tekstilės atliekas rūšiuos ir kauniečiai

Kaune imamasi rūšiuoti atliekas iš tekstilės. Miesto daugiabučių kiemuose sparčiai daugėja konteinerių tekstilės gaminiams. 

Kaune imamasi rūšiuoti atliekas iš tekstilės. Miesto daugiabučių kiemuose sparčiai daugėja konteinerių tekstilės gaminiams.

Pirmieji specialiai tekstilei rūšiuoti skirti konteineriai prieš penkerius metus atsirado Klaipėdoje, prieš pusantrų metų – ir sostinėje, praneša LRT radijas.

Greta antrinių žaliavų rūšiavimo konteinerių nauji, skirti dėvėtai tekstilei, atsirado praėjusią savaitę.

Kol kas Kauno daugiabučių kiemuose tokių konteinerių yra daugiau kaip pusšimtis. Per lapkritį numatoma pastatyti dar šimtą.

Gyventojai į šiuos konteinerius gali mesti senus drabužius, iš tekstilės pagamintus namų apyvokos daiktus, taip pat ir avalynę bei pliušinius ir medžiaginius žaislus. Pageidaujama, kad jie būtų supakuoti į polietileno maišus.

Konteinerius įrengė ir prižiūri privati bendrovė. Surinkti daiktai vėliau bus rūšiuojami ir perdirbami, dalį žadama atiduoti labdarai.

Jei idėja pasiteisins, ketinama pastatyti ir daugiau konteinerių tekstilei rūšiuoti. Jai pagaminti dažnai naudojami sintetiniai pluoštai, kurie, virtę atliekomis, yra labai lėtai. Rūšiavimas taip pat sumažins ir į sąvartynus patenkančių atliekų kiekį.