Naujienų srautas

Verslas2012.10.30 18:21

Sandy silpsta, bet transporto chaosas tęsiasi

LRT.lt 2012.10.30 18:21

Uragano Sandy sukeltas transporto chaosas jokių mažėjimo ženklų nerodė ir antradienį: dėl nutrūkusio elektros tiekimo, stiprių vėjų nekilo tūkstančiai lėktuvų, stotyse liko autobusai ir traukiniai. 

Uragano Sandy sukeltas transporto chaosas jokių mažėjimo ženklų nerodė ir antradienį: dėl nutrūkusio elektros tiekimo, stiprių vėjų nekilo tūkstančiai lėktuvų, stotyse liko autobusai ir traukiniai.

Nuo sekmadienio, kai Sandy priartėjo prie rytinės Jungtinių Valstijų pakrantės, atšaukta daugiau kaip 16 tūkst. skrydžių. Manoma, kad prie įprastų tvarkaraščių bus grįžta ne anksčiau kaip ketvirtadienį.

Trys pagrindiniai Niujorko oro uostai buvo uždaryti, o „LaGuardia“ pakilimo takus užliejo potvynio vanduo. Kol kas neaišku, kada jie atnaujins darbą.

Stipri audra sutrikdė transportą net Čikagoje, esančioje už 1,3 tūkst. kilometrų nuo Naujojo Džersio pakrantės, kur Sandy pirmadienio vakarą anksčiausiai pasiekė krantą. Dėl stiprių vėjų lėktuvams kilti ir leistis tapo per daug pavojinga.

Uraganas nuo likusios šalies ir pasaulio atskyrė didžiąją rytinės pakrantės dalį, o Europos, Azijos ir Lotynų Amerikos oro linijos buvo priverstos atšaukti šimtus skrydžių į Jungtines Valstijas.

Oro uostuose įstrigo tūkstančiai žmonių, dauguma jų nusprendė nakvoti terminaluose, tikėdamiesi gauti vietą pirmajame lėktuve, kuris pakils. Tačiau laukti gali tekti ilgai.

Antradienį atšaukti 6137 skrydžiai, taip pat 735 trečiadienio skrydžiai, praneša flightaware.com.

Oro linijos taip pat turės pasirūpinti 7884 pirmadienį ir 1372 sekmadienį neįvykusių skrydžių keleiviais.

Be to, gali prireikti kelių dienų ar net savaičių Niujorko metro sistemai, kurios tunelius užtvindė jūros vanduo, sutvarkyti. Taip pat neaišku, kad pradės veikti transportas Filadelfijoje.

Vašingtone, kuris baisiausio Sandy šėlsmo išvengė, tačiau vis tiek patyrė didelių nuostolių, traukiniai ir autobusai turėtų pradėti kursuoti antradienio popietę. Tačiau oro uostuose, kurie vis dar veikia, atšaukiama daugybė skrydžių. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi