Naujienų srautas

Verslas2012.10.31 11:18

Kitų metų biudžetas sotesnis nebus, bet kai kurios sritys gaus daugiau

Seime finansų ministrė, pristatydama kitų metų biudžetą, pabrėžė, kad kitąmet valstybės biudžeto pajamos turėtų siekti beveik 26 mlrd. litų, planuojamos pajamos yra 2,2 proc., o išlaidos – 2,5 proc. didesnės nei planuotos šiemet. 

Seime finansų ministrė, pristatydama kitų metų biudžetą, pabrėžė, kad kitąmet valstybės biudžeto pajamos turėtų siekti beveik 26 mlrd. litų, planuojamos pajamos yra 2,2 proc., o išlaidos – 2,5 proc. didesnės nei planuotos šiemet.

Pasak Ingridos Šimonytės, kitų metų biudžetą lyginant su šių, sotesniu gal ir negalima vadinti, tačiau kai kurios sritys, pavyzdžiui, kultūra, gali tikėtis didesnio finansavimo.

Biudžetą tvirtinsianti jau naujoji valdžia teigia biudžeto revoliucinių perversmų nesirengianti daryti, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

Finansų ministrė teigia, kad tai pirmas jos rengtas biudžetas, kai nereikėjo sėdėti ir galvoti, kam asignavimus ir kokiu mastu mažinti, kad būtų galima įgyvendinti deficito tikslą. Darbą baigianti Vyriausybė planuoja 2013-aisiais 70 proc. visų viešųjų išlaidų išleisti socialinei ir sveikatos apsaugai, švietimui. Siūloma 10 proc. didinti finansavimą kultūrai.

„Yra tam tikrų Seimo jau užprogramuotų didinimų, pavyzdžiui, padidintas finansavimas Kultūros rėmimo fondui. Tam taip pat reikia numatyti lėšas. Būtina suplanuoti didesnius asignavimus institucijoms, kurios moka didesnes pensijas pareigūnams dėl Konstitucinio Teismo sprendimo. Visą sausą likutį, kuris nuo šitų visų skaičiavimų atliko, yra nuspręsta pridėti prie Krašto apsaugos ministerijos asignavimų tam, kad nebūtų sumažintas krašto apsaugos finansavimas lyginat su bendruoju vidaus produktu“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Nors kitų metų biudžetą tvirtins jau nauja valdžia, tačiau kai kurie jos atstovai negaili pagyrų dabartinei ministrei.

„Gerbiama ministre, aš visiškai pritariu Darbo partijos pirmininko Viktoro nuomonei, kad jūsų esate geriausia finansų ministrė“, – tvirtino „darbietis“ Mečislovas Zasčiurinskas.

Naująją valdžią greičiausiai formuosiantys socialdemokratai biudžetą  pasirengę koreguoti. Kalbėdami apie PVM lengvatą maisto produktams, jie užsimena tik apie jos taikymą šviežiai arba atšaldytai mėsai.

„Mes norime valstybinėje investicinėje programoj dalį lėšų perskirstyti, kad būtų galima pradėti namų renovaciją, skiriant tas lėšas į „Jessica“ programą. Antra kryptis – mes norime perskirstyti Europos Sąjungos lėšas, prioritetą numatant šilumos ūkio gamybos pertvarkai, skiriant daugiau asignavimų savivaldybėms pereinant prie katilų biokurui“, – kalbėjo Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Socialdemokratų, „Tvarkos ir teisingumo“ bei Darbo partijos planuoja sudaryti ekspertų grupę, kuri analizuotų Lietuvos ekonominę situaciją ir teiktų pasiūlymų dėl biudžeto.

„Manau, kad jokių revoliucinių perversmų, tokie kokie buvo šitai valdančiajai koalicijai ateinant su naktinėm reformom, tikrai nebus, bet tam tikri akcentai, peržiūrimai pagal įsipareigojimus turėtų būti. Yra sutarimas, kad nuo sausio turi būti didinamas minimalus darbo užmokestis, šiek tiek diskusijos vyksta dėl konkretaus skaičiaus“, – teigė partijos „Tvarka ir teisingumas“ vicepirmininkas Valentinas Mazuronis.

„Drastiški minimalios algos didinimai kad ir iki tūkstančio litų, kas reikštų padidėjimą beveik iki 20 proc., nežinau, kaip atrodytų viešajame sektoriuje dirbantiem žmonėm, kurie turėdami išsilavinimą dirba už gana kuklų atlyginimą, kurio nėra siūloma didinti“, – pastebi I. Šimonytė.

„Degalų akcizo pakėlimas gali turėti poveikį nelegaliai kontrabandinei prekybai, todėl mes manome, kad šitoj vietoj mes turėtume siekti, kad degalų akcizai nebūtų didinami“, – sakė Darbo partijos narys Vytautas Gapšys.

Seimas 2013-ųjų biudžetą planuoja svartyti lapkričio 13-ąją. Pagal Konstituciją, jis turi būti patvirtintas iki naujųjų biudžetinių metų pradžios.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi