Verslas

2012.10.30 18:19

Uraganas Sandy jaukia viso pasaulio keliautojų planus

LRT.lt 2012.10.30 18:19

Jungtinių Valstijų rytinei daliai rengiantis pasitikti uraganą Sandy, pirmadienį sutriko tarptautinis oro susisiekimas tarp Europos ir Azijos.    

Jungtinių Valstijų rytinės dalies link artėjantis uraganas Sandy, pirmadienį sutrikdė tarptautinį oro susisiekimą tarp Europos ir Azijos.

Rytiniuose JAV transporto mazguose atšaukta tūkstančiai skrydžių, sustabdytas autobusų ir traukinių eismas, baiminantis dėl saugumo, transporto trikdžių kilo ir Azijoje bei Europoje.

Oro bendrovė „Air France“ atšaukė visus skrydžius į Vašingtoną ir Niujorką, teigė kompanijos atstovė, pridurdama, kad oro linijos „atidžiai stebi situaciją“.

Britanijoje per šią savaitę prasidėjusias atostogas į Ameriką išsirengę atostogautojai įstrigo namuose, mat „British Airways“ ir „Virgin Atlantic“ nutraukė bet kokį susisiekimą su JAV rytine pakrante.

„Mes suprantame, kad klientai gali būti nusivylę. Tačiau saugumas yra didžiausias mūsų prioritetas“, – pranešime teigia apie 20 skrydžių atšaukusi bendrovė „British Airways“.

Skrydžiai atšaukti ir Amsterdamo, Romos, Frankfurto, Ženevos, Ciuricho oro uostuose. Tačiau Ciuricho oro uostas apie kai kuriuos atšaukiamus skrydžius pranešė dar iš vakaro, tad žmonėms kilo mažiau nepatogumų. Oro uosto atstovė Jasmin Bodmer teigė dar nežinanti, ar sutrikimų bus ir antradienį.

Europos oro eismo kontrolės organizacija „Eurocontrol“ praneša, kad atšaukta 300 iš įprastų 500 skrydžių tarp Europos ir JAV. Manoma, kad šis skaičius dar augs.

Azijoje, su Honkongo vėliava skraidanti bendrovė „Cathay Pacific“ pranešė pirmadienį ir antradienį atšaukianti aštuonis tiesioginius skrydžius tarp šio miesto ir Niujorko.

„Mes reaguojame į tarptautinio Johno F. Kennedy oro uosto vadovybės rekomendacijas atšaukti skrydžius. Gali būti, kad sutrikimų bus ir daugiau“, – pranešė oro linijos.

„Air India“ pranešė atšaukusi abu kasdieninius skrydžius į Jungtines Valstijas.

„Laukiame, kol JAV pareigūnai perspės, kad oro sąlygos pasikeitė ir skristi saugu“, – naujienų agentūrai AFP teigė oro bendrovės atstovas K. Swaminathanas.

Tokių pat veiksmų ėmėsi ir Japonija. Tokijo Naritos oro uostas pranešė, kad atšauktas Japonijos oro linijų skrydis į Niujorką ir „All Nippon Airways“ skrydis į Niujorką bei Vašingtoną.

Jungtinėse Valstijose atšaukta daugiau kaip 7,4 tūkst. skrydžių, rytinėje dalyje nevažiuoja traukiniai ir autobusai. Niujorke, Filadelfijoje ir Vašingtone nekursuoja metro, autobusai ir priemiestiniai traukiniai.