Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Vyriausybė nutarė naikinti PVM lengvatą šildymui

ELTA 2015.09.08 13:45

Nuo kitų metų naikinama pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata centralizuotai tiekiamam šildymui. Tokį sprendimą penktadienį priėmė Ministrų Kabinetas.

Nuo kitų metų naikinama pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata centralizuotai tiekiamam šildymui. Tokį sprendimą penktadienį priėmė Ministrų Kabinetas.

„Vyriausybė pagaliau ryžosi eiti socialiai teisingu keliu – išmokos bus mokamos žmonėms, kurių pajamos yra mažesnės, o lengvatos nebegaus žmonės, kurie yra turtingi“, – po Vyriausybės posėdžio ir pasitarimo žiniasklaidai sakė Premjeras Algirdas Butkevičius.

Siekdama amortizuoti išaugsiančias jautriausio visuomenės sluoksnio išlaidas, Vyriausybė kitų metų biudžete numatė papildomus 41 mln. litų kompensacijoms už šildymą. Iš viso, kaip kompensacijos, gyventojams bus išmokėta 168 mln. litų.

Penktadienį Ministras Pirmininkas dar kartą kategoriškai atmetė galimybę, kad panaikinus lengvatą, šildymo kaina išaugs.

„Buvo labai daug spekuliacijų dėl PVM lengvatos šildymui panaikinimo, todėl aš noriu pasakyti, kad vien iki šio laikotarpio šilumos kaina jau yra sumažėjusi 15,6 proc. Manome, kad iki šių metų pabaigos Kainų komisija (Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija. – ELTA) dar sumažins šilumos kainą 12 proc. Ir taip pat galiu drąsiai teigti, kad iki 2017-ųjų metų šilumos kaina bus mažesnė nei iki šiol“, – tikino A. Butkevičius.

Šiam sprendimui, svarstydamas 2015 m. biudžetą, dar turės pritarti Seimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi